Polityka i Społeczeństwo

Cóż tam panie w polityce? – podsumowanie ostatniego tygodnia

Cóż tam panie w polityce? - podsumowanie tygodnia
fot. flickr/ P. Tracz

Każdy kto ma na sercu dobro naszego kraju, chociaż pobieżnie wie, jakie hucpy odwala partia rządząca, ale nie tylko ona. Każdy dzień to nowe przygody w politycznej zawierusze, które skrzętnie analizujemy. Nie jesteś na bieżąco? Zobacz co ostatnio działo się w politycznym światku, a my skomentowaliśmy.

prezes KaczyńskiLokalne księstwa gorszego sortu na celowniku PiS

Rozbijają lokalne kliki, wykurzają wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Prezes oczywiście zdaje sobie sprawę z niekonstytucyjności planowanych zapisów i łamania zasady niedziałania prawa wstecz. Chociaż gdyby takie same lokalne księstwa były zarządzane przez prezydentów z jedynej słusznej partii, to próba skrócenia kadencji byłaby zamachem na wolę lokalnej społeczności. Ale nie są, więc jechanie po bandzie w pełni akceptowalne.

5 najbardziej niepokojących wypowiedzi Antoniego Macierewicza [WIDEO]Cóż tam panie w polityce? - podsumowanie tygodnia

Jak nie piać… z przerażenia nad jego wypowiedziami? PiS bezwzględnie powinien schować go pod poduszkę i nakryć kołdrą. Ale nie, minister na salonach zalicza coraz większe wtopy. Helikoptery z odzysku, Misiewicz u boku, Piłsudski inspirowany powstaniem warszawskim, a banany robi się z kozy. O bananach nic nie mówił (jeszcze), ale poziom absurdu jest chyba zrozumiały…

Skok PiS na media - cicha fascynacja Kaczyńskiego PutinemSkok PiS na media – cicha fascynacja Kaczyńskiego Putinem

Czasem Budapesztu, czasem Moskwy, prezes PiS sam nie wie czego bardziej chciałby zamiast Warszawy. W końcu stolica opanowana jest przez Hannę, pełna nieprzychylnych antyrządowych trolli, którzy non stop zakłócają spokojny sen na Żoliborzu. Choć w garści trzyma gigantyczne proPiSowskie imperium, chciałby więcej. Dlatego legalnie i ustawowo, w pełni zgodnie z prawem, przejmie lub zablokuje inne media. TVN-u nie udało się co prawda kupić, ale to nie koniec.

Czy PiS będzie rządziło jeszcze 7 lat?

No cóż. Opozycja trochę ugrzęzła w mule. Petru ma kiepską passę, Schetyna trzyma się jak może, a zwolennicy jednak tej bardziej demokratycznej Polski są przerażeni. I jest ku temu powód, a nawet kilka. Ale może jest jednak szansa żeby do ośmioletnich rządów PiS nie doszło? W końcu w zimie protesty pod Sejmem są nieco bardziej upierdliwe.

San EscobarKolejny sukces ministra Waszczykowskiego: oficjalny hymn San Escobar [WIDEO]

I jak go nie lubić? Ten idealnie biały włos, misiowata postura i zawsze za duży garnitur… Może na San Escobar byłoby mu jednak lepiej? Nie musiałby mieszać się do polityki, ani wykazywać się elementarną wiedzą, tylko sumiennie tańczyłby na złocistych plażach w okrzykach radości lokalnych tubylców, śpiewających hymn tego pięknego kraju. Znacie go?

Plan Ziobry zawiódł – prokuratorzy w potrzaskuCóż tam panie w polityce? - podsumowanie tygodnia

Ten bardzo “apolityczny” Prokurator Generalny od kilku miesięcy próbuje wyrównać rachunki za doznane krzywdy, zwłaszcza te urojone. Konsekwencja? Paraliż i totalny popłoch w prokuraturze. Albo masz kręgosłup moralny, albo pniesz się po szczeblach kariery. Dla tych prawych i sprawiedliwych miejsce jest… na zwolnieniu. Ironia losu.

Błyskotliwa kariera Misiewicza – najlepsze memy

Bartłomiej Misiewicz – człowiek instytucja, wybitny student, mąż stanu, doradca ministra Macierewicza, a może na odwrót? Najważniejszy człowiek w MON, bo przecież to on decyduje, kto będzie następnym ministrem obrony narodowej. Przynajmniej takie oferty składa w nocnym klubie. Jego historia jest niezwykle bogata, najgorętsze momenty internauci skrzętnie uwiecznili memami… urzekła mnie ta historia.

Czy Aniołki Petru ocalą Nowoczesną?

Dziewczyny z drużyny Petru powinny przejąć stery, wziąć przez kolano Ryszarda Madera Sześciu Króli Petru i wyjść na czoło nie tylko Nowoczesnej, ale i całej opozycji. W końcu są wśród nich niesamowite kobiety, które zarówno wiedzą, jak i doświadczeniem po stokroć prześcigają (nie ukrywajmy tego) zadufanego w sobie lidera .N. Dziewczyny, do boju!

Wszystkie problemy Kukiza. Czy przetrwa do końca kadencji?

Znowu w życiu mi nie wyszło… nie, to nie on śpiewał, ale może powinien? Jego ugrupowanie się sypie, pobiera pieniądze, których zarzekało się nie brać, ale przecież bokiem, więc się nie liczy. Prawda? Nie ma pomysłu na siebie, ani własnego zdania, do tego traci wartościowego posła, którym okazał się Scyzoryk, aa nie – Liroy vel.  Piotr Marzec. Coś nie styka w Kukiz’15.

Hejt prawicowych trolliJak PiS zbudował armię internetowych trolli?

Kto nie został zmieszany z błotem przez propisowskich trolli, ten nie wie jaka to siła. Wykupieni? Prawdopodobnie. Zagorzali fanatycy? W dużej mierze. Rządni zemsty za ośmiorniczki i spragnieni rozładowania politycznych (ale nie tylko) emocji? Z pewnością! Zjawisko hejtu w internecie jest przeogromne, czemu nie wykorzystać go do utrzymania i popierania władzy?

Czy Platforma pokona PiS jego własną bronią?

Prezes Kaczyński knuł swój plan od dawna, w okopach przeczekał długie 8 lat, by dorwać się do koryta. Ale z przytupem! Do koryta, w którym ma większość i to taką, by praktycznie unicestwić Trybunał Konstytucyjny, przegonić gimbazę i wygonić media z Sejmu, zakładając przy tym kraty niczym w ZOO. Ale w tym ZOO są też papugi, które sprytnie mogą przechwycić cugle i broń Kaczyńskiego wymierzyć w jego zuchwałą partię. Odwagi i wytrwałości opozycjo!

Medialne imperium PiS i jego sekretyMedialne imperium PiS i jego sekrety

Machina jest przeogromna i dopiero nabiera siły. Media narodowe, czyli tzw. TVPiS, to wierzchołek góry lodowej, bo u podnórza czają się także niezależne media prawicowe, sponsorowane przez usilnie utrzymywane przy życiu SKOK-i. Bierecki, Ossowski, Orzeł to tylko przykłady osób, które stoją za PiSowską propagandą. Tam kryje się znacznie więcej smaczków.

Chcesz dorzucić paliwa do ognia? Wyraź swoje zdanie! Dla nas każdy może pisać!

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie