Polityka i Społeczeństwo

COVID-19 zbiera swoje żniwo. A antyszczepionkowcy wymyślają szokujące “terapie”

COVID-19 daje ostatnio w kość głównie niezaszczepionym. Widać to dobrze w gronie amerykańskich antyszczepionkowców.  W sierpniu i wrześniu na koronawirusa zmarło kilku konserwatywnych amerykańskich prezenterów radiowych, którzy byli przeciwnikami szczepień.

Antyszczepionkowcy umierają

Jedną z ofiar pandemii jest Bob Enyard, pastor z własną kongregacją, a do tego popularny radiowiec. Odmówił przyjęcia szczepionki, bo ta powstaje ponoć z “zamordowanych dzieci”. Apelował do swoich słuczaczy, by się nie szczepili.

Ostatecznie zmarł we wrześniu.

Taki sam los spotkał Dicka Farrella, pochodzącego z Nowego Jorku. To znany dziennikarz, który przez wiele lat współpracował z prawicową stacją Newsmax i prowadził swój talk show. Sugerował, że koronawirus to tylko wymysł dużych firm i nie należy się go bać. Co jednak ciekawe, gdy już zachorował, zmienił zdanie i prosił bliskich, by się zaszczepili. On sam odszedł z tego świata.

Inny znany prezenter, Phil Valentine z Nashville, także publicznie bagatelizował problem. Niestety i w jego przypadku finał był tragiczny – śmierć.

Lecz się sam!

To jednak jeszcze nic. Niektórzy antyszczepionkowcy chcą na COVID-19 leczyć się samodzielnie. Ma być to możliwe dzięki lekowi o nazwie Ivermectin. To środek używany przez hodowców zwierząt i lekarzy weterynarii. Służy do odrobaczania koni i cieląt. W wersji dla ludzi, wyłącznie na receptę, płyn służy do zabijania gnid, a tabletki niszczą pasożyty.

Problem polega na tym, że może być szkodliwy. Lekarze w USA alarmują, że mają coraz więcej zatrutych nim pacjentów. Z kolei hodowcy mają problem z jego zakupem.

To jednak nie koniec. Koronasceptycy uważają też, że dobrym pomysłem jest wdychanie oparów wody utlenionej.

Jak widać, media mainstreamowe i politycy nie potrafią nakłonić sporej części Amerykanów do szczepienia się. Masowa promocja szczepionek prowadzi wręcz do zjawisko odwrotnego do zamierzonego.

Źródło: NaTemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie