Polityka i Społeczeństwo

Coraz więcej klubów zaczyna urządzać “koronadisco”. Prof. Simon na ma litości dla ich właścicieli

Klub
Shutterstock

W sieci można zobaczyć zdjęcia imprez, które był organizowane przez kluby otwierające się w ramach buntu przedsiębiorców. Prof. Krzysztof Simon twierdzi, że takie oddolne odchodzenie od  obostrzeń to “społeczne łajdactwo”.

Łajdactwo

W czasie wywiadu, jakiego udzielił money.pl, prof. Simon powiedział, że opisane powyżej wydarzenia to “społeczne łajdactwo”, które może przyczynić się do pogorszenia sytuacji epidemiologicznej.

Nie ma możliwości otwierania dyskotek. To jest działanie antyspołeczne, tego nie wolno robić. Owszem, przedsiębiorcy powinni dostać pomoc, ale nie wolno im otwierać swoich biznesów na takich zasadach, jak poprzednio. Mówię to jako lekarz, osoba kierująca się tylko względami medycznymi – powiedział.

Dodał, że też jest już zmęczony obostrzeniami, ale wie, że musimy jeszcze trochę wytrzymać.

Ale ja pracuję z pacjentami z covidem, cała moja klinika i sąsiednie oddziały są na to nastawione. I działam na polu walki z tą fatalną dla nas epidemią. Ta walka polega na identyfikacji zakażonych, hospitalizacji chorych lub izolacji zakażonych, przerywaniu dróg szerzenia i uodparnianiu populacji – czyli szczepieniach ochronnych – tłumaczył.

Koronadisco

Jak podał np. portal INNPoland, dyskoteka w nyskim Nitro Club została zorganizowana jako “spotkanie budujące struktury partii Strajk Przedsiębiorców”. W ten sposób do klubu weszło kilkaset osób, które tańczyły w dużym ścisku i bez maseczek.

Nikt nie ma maseczki, nikt się nie boi jakichkolwiek wirusów. Chcieliśmy wam pokazać, jak opolskie wygrywa z reżimem, jak w opolskim się bawią wolni ludzie – chwalił się Michał Wojciechowski, aktywista Strajku Przedsiębiorców.

Podoba impreza – też z okazji “budowania struktur partii” – miała miejsce wcześniej w jednym z wrocławskich lokali. Jeszcze oryginalnej do tematu podszedł gdyński klub Wolność, który zrobił imprezę inspirowaną… “Sylwestrem Marzeń” w TVP.

Jak widać, społeczeństwo jest już na tyle zmęczone restrykcjami, że zaczyna je obchodzić. Może stąd decyzja rządu, by zacząć odmrażać gospodarkę, która, jak piszą niektóre media, ma zostać ogłoszona jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: money.pl. INNPoland

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie