Polityka i Społeczeństwo

Co zrobi prezydent ws. Lex TVN? OTO najbardziej prawdopodobny scenariusz

Konwencja PiS

Ktoś, kto przez 6 lat prezydentury nie pokazał, że ma charakter, nie zrobi tego przez następne cztery lata. Nie liczcie na weto ustawy wymierzonej w TVN.

Słynne weta ustaw sądowych z 2017 r. były jedynie walką o wpływy w obozie władzy

Wtedy prezydentowi chodziło jedynie o to, żeby w nowych projektach ustaw sądowych zarezerwować dla siebie część prerogatyw, które w zawetowanych projektach były przypisane ministrowi sprawiedliwości. Gdy Andrzej Duda te gwarancje uzyskał, podpisał ustawy sądowe, które dały władzy wpływ na wymiar sprawiedliwości. Weta ustawy wymierzonej w TVN nie należy się spodziewać, ponieważ to wyzwoliłoby Dudę spod wpływu Kaczyńskiego, a tego prezydent wcale przecież nie chce, ponieważ pod kuratelą prezesa PiS jest mu bardzo wygodnie.

Międzynarodowej kariery Duda i tak nie zrobi jako były prezydent, ponieważ wielokrotnie świadomie łamał polską ustawę zasadniczą, co czyni go spalonym na zachodnich salonach.

Emocje społeczne mogą być za duże, aby podpisać ustawę wprost. Duda wszak nie należy do odważnych

Weto oznaczałoby, że ustawa wymierzona w TVN nie wejdzie w życie, ponieważ odrzucenie prezydenckiego sprzeciwu wymaga uzyskania współpracy z opozycją, której oczywiście nie będzie. Prezydent doskonale o tym wie i raczej osobiście nie przekreśli planów swojego pryncypała. Musi przecież z czegoś żyć, gdy skończy prezydenturę, a tylko Jarosław Kaczyński może gwarantować mu wygodną zsyłkę do Parlamentu Europejskiego w 2029 r.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie