Polityka i Społeczeństwo

Co za wpadka, posłanka PiS przyłapana na kłamstwie. A wszystko na żywo w Polsat News! [VIDEO]

screen/ Polsat News

Iwona Arent, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, przez kilka minut przekonywała, że Jarosław Kaczyński nie powiedział tego co powiedział. Została zaorana.

Iwona Arent, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, gościła w wieczornym wydaniu programu “Debata Dnia” w Polsat News. Wspólnie z innymi politykami dyskutowała na tematy związane z polityką. W pewnym momencie rozmowa zeszła na 14. emeryturę, którą podczas jednego z wystąpień obiecał Jarosław Kaczyński.

Posłanka przez kilka dobrych chwil przekonywała, że prezes nic takiego nie mówił.

Dyskusja na temat dodatkowego świadczenia toczy się od kilku dni. Najpierw były zapewnienia, że zostanie emerytom wypłacona, później minister finansów powiedział, że prawdopodobnie dodatkowych pieniędzy nie będzie. Na końcu mogliśmy usłyszeć od Marleny Maląg, szefowej resortu rodziny i polityki społecznej, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Można powiedzieć, że panuje kompletny mętlik.

Iwona Arent z taką pewnością siebie mówiła, że prezes Kaczyński nic takiego nie obiecywał, że aż wydawca programu znalazł archiwalną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego i puścił ją w programie. Okazało się, że posłanka PiS zaliczyła potężną wpadkę.

– Czy prezes Kaczyński obiecał 14. emeryturę na stałe? Tak. 27 IX 2019 r. w Płocku. Choć Iwona Arent kłamała, propaganda nie mogła wytrzymać zderzenia z rzeczywistością – napisał Miłosz Motyka, rzecznik PSL-u, który uczestniczył w programie.

Posłanka nawet po takiej orce nie przyznała się do błędu i zaczęła tłumaczyć. – Proszę zobaczyć 27 września 2019 rok. Nikt wtedy jeszcze nie myślał nawet, że będzie pandemia. Proszę zobaczyć, który to jest rok – komentowała. My wybaczamy posłance, bowiem panuje bardzo duży rozrzut w tym co mówią partyjne koleżanki i koledzy w sprawie bonusu dla emerytów.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie