Polityka i Społeczeństwo

Co za niespodzianka! Pod siedzibą PiS pojawiła się choinka z wymownym hasłem

Protest
Shutterstock

Ktoś nalepił plakaty Strajku Kobiet na drzwi wejściowe siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza w Szczecinie. Przy okazji świąt pojawiła się też dość dziwna choinka.

Choinka na miarę PiS

Choinka jest bowiem uschnięta, przyozdobiona też czerwonymi błyskawicami i paroma bombkami. Jest też na niej tablica z napisem „Jaki rząd, taka choinka”, a ponadto logo Strajku Kobiet, znaczek „Strajk Kobiet Szczecin – Ninja” i słynne osiem gwiazd.

Do tego wszystkiego ktoś dodał poplamionego czerwoną farbą misia i blaszaną miskę owiniętą papierem z cytatem: „Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap…ć za miskę ryżu”. To oczywiście cytat z Mateusza Morawieckiego ze słynnych taśm nagranych w restauracji Sowa i Przyjaciele w 2013 r.

Kto stoi za tą instalacją? Tego nie wiadomo. Zapewne ktoś z lokalnych struktur Strajku Kobiet.

Możliwe, że to te same osoby zostawiły wcześniej planszę z plakatem Strajku Kobiet przy pomniku Lecha Kaczyńskiego przed siedzibą NSZZ „Solidarność” przy al. Wojska Polskiego.

Kontrowersje trwają

Jak widać, kontrowersje dot. ograniczenia w Polsce prawa Polek do aborcji są nadal aktualne. Strajk Kobiet nadal przypomina nam i politykom PiS o zaskakującym wyroku Trybunały Konstytucyjnego. Co ciekawe, ten ostatni nie został nadal ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Niektórzy spekulowali, że szef rządu opublikuje dokument w Wigilię, czego jednak nie zrobił.

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie