Polityka i Społeczeństwo

Co wydarzyło się na spotkaniu na szczycie Zjednoczonej Prawicy?

Koalicja, Konwencja
Flickr.com/PiS

W niedzielę wieczorem odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro. Organizował je mediator spoza polityki i odbyło się na neutralnym gruncie.

Brzmi to jak spotkanie przywódcy Korei Północnej z przywódcami świata zachodniego, a przecież chodzi tylko o to, kto i co wyszarpie prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, zanim do wyborów parlamentarnych zostanie na tyle mało czasu, że sam Kaczyński uzna, iż dalsze układanie się ze środowiskami satelickimi nie ma już sensu.

Komunikat Szefa Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego to bełkot pokazujący, że jedno spotkanie to za mało, aby podzielić między siebie wystarczającą liczbę stanowisk: „Wyrażają przekonanie” i „Zostaną podjęte odpowiednie kroki” to nędzna gra na czas. Prawda jest bowiem taka, że Jarosław Kaczyński zrobi, co tylko możliwe, aby do następnych wyborów parlamentarnych pójść bez Gowina i Ziobry – użyje wszelkich dostępnych mu metod, aby koalicjantów zdyskredytować i aby wykrwawili się politycznie w sam raz na kulminacyjny moment kampanii wyborczej.

Protokół rozbieżności między PiS, Porozumieniem i Solidarną Polską jest obszerny i zdaje się ciągle zwiększać swoją objętość. Ziobro ani myśli poprzeć sejmową ratyfikację Funduszu Odbudowy, a Gowin ciągle czeka na wyrzucenie z rządu wiceministrów, którzy stanęli po stronie Adama Bielana, gdy ten na polecenie Jarosława Kaczyńskiego próbował przejąć Porozumienie. Zarówno ludzie Gowina, jak i ludzie Ziobry są zaś blokowani w TVP i nie mogą doczekać się ustawy o podziale subwencji budżetowej dla partii politycznych.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie