Polityka i Społeczeństwo

Co to się porobiło!? Rydzyk przypuścił szturm na Dudę i Morawieckiego. Chodzi oczywiście o aborcję

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Ojciec Tadeusz Rydzyk – za pośrednictwem swoich mediów – atakuje nagle Andrzeja Dudę i rząd Mateusza Morawieckiego. Powód? Chodzi o “lawirowanie” wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Rydzyk zły na PiS

Prezydencki projekt, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ma dopuszczać zabijanie dzieci najciężej chorych, może trafić do sejmowej komisji zdrowia” – tak projekt ustawy Andrzeja Dudy określa Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Chodzi o inicjatywę prezydenta, którą ten postanowił zażegnać eskalację protestów dot. praw kobiet na ulicach.

Jego nowelizacja ustawy zakłada, że najciężej chore płody będzie można jednak usunąć w czasie trwania ciąży. Nie wlicza jednak do tej grupy dzieci z chorobą Downa.

Pomysł nie zadowolił jednak ani opozycji, ani protestujących, a tym bardziej obozu o. Rydzyka, który dąży do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.

“Już teraz są posłowie PiS-u, którzy sprzeciwiają się propozycji szefa państwa polskiego. Działania obozu władzy rozczarowują obrońców życia” – przekonuje Radio Maryja i Telewizja Trwam.

To sprzeczne z wyrokiem TK

W materiale mediów ojca dyrektora pojawia się np. poseł klubu PiS Tomasz Rzymowski. Mówi on, żeustawa prezydenta Andrzeja Dudy jest sprzeczna z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, które chroni wszystkie chore dzieci“. – Trybunał całkowicie wyeliminował dokonywanie jakichkolwiek ustępstw – ocenił polityk.

Do tego pojawia się wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. “Wyrok TK wzmocnił standardy ochrony praw człowieka – ochronę życia nienarodzonych dzieci (…). Jako poseł nigdy nie zagłosuję za jakąkolwiek ustawą rozszerzającą aborcję” – napisał na Twitterze.

Jak dodają media ojca Rydzyka, “o publikację orzeczenia TK apelują organizacje broniące życia. Sprzeciwiają się też próbie budowania nowego tzw. kompromisu aborcyjnego”.

“Na razie prezydencki projekt ustawy, który pozwala na zabijanie dzieci najciężej chorych, nie ma poparcia w Sejmie” – dodają dziennikarze radia i TV.

Ruch o. Rydzyka jest o tyle zaskakujący, że dotąd popierał on rząd. Jak jednak widać, teraz zmienił zdanie. Zjednoczona Prawica ma nowego wroga…

Źródło: wp.pl, Radio Maryja, TV Trwam

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie