Polityka i Społeczeństwo

Co ten Niedzielski mówi?! Eksperci przerażeni słowami ministra nt. szczepień. “Dymisja w trybie natychmiastowym”

Flickr.com/PiS

Minister zdrowia zszokował swoimi słowami na temat ewentualnej trzeciej dawki szczepionki. – Powinien podać się do dymisji w trybie natychmiastowym – ocenia dr Bartosz Fiałek.

Adam Niedzielski o trzeciej dawce

Adam Niedzielski wypowiadał się na temat szczepionek na antenie Radia RMF. Minister poinformował, że Rada Medyczna zarekomendowała, by rozważyć podanie trzeciej dawki szczepionki najbardziej narażonym na zakażenie grupom. Tu kontrowersji nie ma, temat trzeciej dawki pojawia się od dłuższego czasu. Ale Niedzielski mówił dalej.

Nie ma cały czas badań, które by pokazywały przyrost skuteczności, czyli pewną wartość dodaną wynikającą ze zderzenia się z nowymi mutacjami wirusa. Dopóki badania nie wykażą, że trzecia dawka, która prawdopodobnie musiałaby być zmodyfikowana, nie będąc prostym powtórzeniem, będzie w lepszy sposób niż w tej chwili zabezpieczała przed nowymi mutacjami – to można powiedzieć, że wartość dodana takiej operacji jest bardzo niewielka – stwierdził minister, okazując swój sceptycyzm do rekomendacji Rady Medycznej. Dodał, że koszt operacji trzeciego szczepienia „jest ogromny”.

“Interes firm farmaceutycznych”

Ale na tym nie koniec – minister zaczął się publicznie zastanawiać, czy sugestia trzeciej dawki nie jest podyktowana interesem firm farmaceutycznych.

Staram się wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej – powiedział Niedzielski.

Słowa ministra szokują – w Polsce szczepienia przestały cieszyć się popularnością, co więcej – do głosu dochodzą antyszczepionkowcy. W obliczu czwartej fali rząd nie ma pomysłu, jak zachęcić nieprzekonanych do wzięcia udziału w programie szczepień, przez co przekreślimy szanse na zbudowanie do jesieni odporności populacyjnej. Nawet jeżeli Niedzielski ma takie reflekcje, nie powinien mówić ich na głos. To tylko woda na młyn dla antyszczepionkowych bandytów – nie potrzeba nam kolejnych płonących punktów szczepień.

Eksperci w szoku

Słowami ministra jest przerażony dr Bartosz Fiałek.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie