Polityka i Społeczeństwo

Dworczyk dąży do własnej dymisji? Podobno w rządzie nikt nie wiedział o jego nieudanej akcji uwolnienia szczepień

Fot. Flickr

Bałagan to zbyt delikatne słowo, po nocnym uwolnieniu szczepień dla 40-latków. Już trwa polowanie na winnego i chyba umywanie rąk.

Osoby które zarejestrowały się na szczepienie w styczniu lub lutym otrzymały nagle informację o możliwości wykonania szczepienia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie chodziło o 40-latków i terminy np. na 5 kwietnia. Po początkowej euforii, okazało się, że doszło do usterki i osoby 40-59 lat były rejestrowane na terminy wcześniejsze niż osoby starsze.

Rejestracja została wstrzymana.

O uwolnieniu szczepień informował rano w RMF FM Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień – W ostatnich dwóch dniach ta rejestracja zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy dla osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji. I zostały dziś w nocy wyznaczone skierowania dla osób od 40. do 60. roku życia – mówił.

Zamieszanie, bałagan, a może po prostu burdel wyszedł dwie godziny później i jak donosi RMF FM, w rządzie nie mieli pojęcia o otwarciu zapisów.

Najważniejsi ludzie w kraju nie wiedzieli o nagłym otwarciu zapisów na szczepienia przeciwko Covid-19 – ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Nie wiedziało o tym ani najbliższe otoczenie premiera Mateusza Morawieckiego, ani nawet minister zdrowia Adam Niedzielski. Teraz – jak dowiedział się Krzysztof Berenda – pojawiają się m.in. zarzuty pod adresem szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka o działanie samowolne – informuje radio.

O chaosie świadczy fakt, że gdy dzisiaj wczesnym rankiem, reporterzy RMF FM zaczęli kierować do członków rządu pytania o wystawianie skierowań na szczepienia nawet 40-latkom, ci początkowo w to nie wierzyli – doniesienia o otwarciu szczepień odbierali jako primaaprilisowy żart.

Zaczęło się polowanie na winnego i umywanie rąk, czy minister Michał Dworczyk ma dość tej roboty i w ten sposób “poprosił” o dymisję? A może Michał Dworczyk doszedł do wniosku, że premier Mateusz Morawiecki jest tak słaby oraz nie ma już przyszłości w obozie “Zjednoczonej” Prawicy i nadszedł moment o zatroszczenie się o siebie i zrobienie odwrotu od szefa rządu?

Źródło RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie