Polityka i Społeczeństwo

Co tam się wydarzyło?! Ziobro zaoferował Morawieckiemu… “dobry polski alkohol”. Premier musi tylko wykonać TO zadanie

Zbigniew Ziobro zaskoczył na konferencji prasowej, rzucając Mateuszowi Morawieckiemu wyzwanie. Stawką zakładu jest… „dobry polski alkohol”.

Wydawało się, że sprawa polskiego KPO jest już zamknięta i unijne miliardy popłyną do Polski. Nic bardziej mylnego. Sprawę wciąż blokuje Solidarna Polska. Partii Zbigniewa Ziobry nie podobają się tzw. „kamienie milowe”, czyli warunki, które rząd PiS musi spełnić, by doczekać się przelewu pieniędzy. Ziobro zarzuca premierowi, że przyjęty w kwietniu zeszłego roku KPO i ten z „kamieniami milowymi” różnią się od siebie. Jedna z różnic to zwiększenie opłat za samochody spalinowe.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Ziobro pokazał dokumenty i przekonywał, że w pierwszej wersji nie było mowy o samochodach. Jest na tyle pewny swego zdania, że zaproponował Mateuszowi Morawieckiemu zakład.

Mam propozycję w konwencji honorowej dla pana premiera, żeby zechciał przyjąć zakład – powiedział Ziobro. – Stawką tego zakładu niech będzie dobry polski alkohol, śliwowica łącka – zaskoczył minister sprawiedliwości.

Na czym polega zakład? Morawiecki ma wskazać Ziobrze, gdzie w dokumencie o KPO rząd zgodził się na opodatkowanie samochodów z silnikiem diesla i benzynowych w Polsce. Jeżeli Ziobro, niczym apostoł Tomasz z Ewangelii, „zobaczy i uwierzy”, to zafunduje Morawieckiemu oryginalną śliwowicę łącką. Do alkoholu zostaną dołączone przeprosiny.

Jeżeli okaże się, że pan premier nie ma racji, to jestem gotów wypić z nim „za błędy”, ale nie swoje – stwierdził Ziobro. – Możemy wypić za błędy znakomitą śliwowicę łącką i porozmawiać, co z tym dalej zrobić – skwitował minister.

Pozostaje czekać na ruch premiera. Który z polityków będzie się wkrótce delektował kieliszkiem śliwowicy łąckiej?

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie