Polityka i Społeczeństwo

Co tam się wydarzyło? Nie uwierzycie, dlaczego TVP Info przerwało konferencję ministra zdrowia

Niedzielski
Flickr.com/PiS

Telewizja TVP Info nagle przerwała transmisję konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. I to akurat, gdy szef resortu zdrowia zabrał głos ws. dramatycznej sytuacji w ochronie zdrowia i protestu ratowników medycznych. Wyemitowano za to planszę “PILNE”, a chwilę potem zaprezentowano wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z mszy pogrzebowej zmarłego księdza prałata Zdzisława Sochackiego.

Pogrzeb ważniejszy od konferencji ministra?

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, przemawiał na konferencji prasowej, którą transmitowała między innymi TVP Info.

– Mamy zapewnienie w postaci projektu ustawy uchwalonego przez Sejm, że nakłady finansowe na system opieki zdrowotnej będą w najbliższych latach systematycznie rosły – mówił podczas wydarzenia w Karpaczu.

Problem w tym, że transmisję w pewnym momencie przerwano. TVP Info uznała zaczęło nagle pokazywać mowę pogrzebową Jarosława Kaczyńskiego, którą ten wygłosił w czasie mszy dot. zmarłego księdza prałata Zdzisława Sochackiego.

Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Pokazano tym samym, że ważniejsze jest przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, które nie dotyczyły niczego istotnego. Konferencja Niedzielskiego była związana ze służbą zdrowia, więc czymś, co dotyka nas wszystkich (lub dotknie na pewnym etapie życia).

TVP Info staje się stacją religijną?

TVP Info i TVP1 nie raz już też pokazywały, że są stacjami aż nazbyt przychylnymi Kościołowi.

W lipcu pisaliśmy o zaskakującej ramówce TV. Pewnego dnia aż do popołudnia można było oglądać same programy katolickie. W godzinach porannych na TVP1 transmitowano “Słowo na niedzielę” (6:55), a potem od razu puszczono transmisję z Łagiewnik (7:00). To jednak nie koniec.

Po 10:25 zaczęła się istna uczta dla katolickiego widza. Mieliśmy magazyn kulinarny “Klasztorne smaki Remigiusza Rączki”, potem “Słowo na niedzielę”. O 11:00 zaczęła się “Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze”, doprawiona programem “Między ziemią a niebem”. Południe to czas idealny na “Anioł Pański”, który został spuentowany dokumentem “Wadowickie spotkania ze Świętym Janem Pawłem II”, który skończył się o 13:15.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie