Kultura

Co tam epidemia! Patryk Vega kręcił nowy film pomimo koronawirusa

Patryk Vega
YouTube/ CANAL Plus Polska

Polska walczy z koronawirusem – epidemia paraliżuje wiele branż, rząd wprowadza kolejne obostrzenia, a ludzi nawołuje się do ograniczenia niepotrzebnych wyjść. Tymczasem Patryk Vega zamiast zasady „zostań w domu” najwyraźniej wyznaje zasadę „show must go on”. W Warszawie, mimo zagrożenia epidemiologicznego, trwały zdjęcia do jego nowego filmu.

Patryk Vega kręci w czasach zarazy

W trudnej sytuacji zamknięto kina i teatry, odwoływane są premiery, przerywane prace na planach filmowych… Choć z tym ostatnim są wyjątki. Mimo zagrożenia koronawirusem trwały zdjęcia do nowego filmu Patryka Vegi, który opowiada o aferze podkarpackiej.

Spotkało się to z oburzeniem środowiska. Vegę skrytykowali Karolina Korwin-Piotrowska i Borys Szyc.

Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegów i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak? – zapytała Korwin-Piotrowska na Instagramie. Dziennikarka zastanawiała się też, czy o sprawie wie policja i sanepid.

Jak podaje Super Express, policja odwiedziła dziś plan filmowy Patryka Vegi. Choć, według informacji SE, zachowane zostały tam wszystkie środki ostrożności (ekipie mierzy się temperaturę, dezynfekuje sprzęt), to praca najprawdopodobniej zostanie przerwana. Wczoraj rząd wprowadził nowe ograniczenia, zakazane są między innymi zgromadzenia powyżej dwóch osób.

Nie tylko Vega

O pracach nad nowym filmem poinformował też Konrad Niewolski. Reżyser opublikował w mediach społecznościowych post o rozpoczęciu zdjęć do „Asymetrii”.

„Bzdury i panika”, „Miłego siedzenia w domu”, „Zazdrośni bezrobotni k… filmowcy”, „Jak chcesz nas podp… to życzę powodzenia”… Tak twórca reagował na komentarze internautów, którzy krytykowali jego aktywność zawodową w czasach pandemii. Zdjęcia miały trwać do połowy maja, ale wprowadzone wczoraj rozporządzenia, zmusiły Niewolskiego do przerwania pracy. Zapowiada powrót na plan w kwietniu.

Apel Gildii Reżyserów

Doniesieniami o projektach Vegi i Niewolskiego skomentowała Gildia Reżyserów Polskich. W specjalnym oświadczeniu Gildia zaapelowała do twórców, by wstrzymali obecnie prace nad swoimi filmami.

W związku z informacjami o rozpoczęciu zdjęć do filmów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego, Gildia Reżyserów Polskich rekomenduje natychmiastowe przerwanie prac, które wymagają osobistych kontaktów członków ekip filmowych. Nie narażajmy naszych koleżanek i kolegów oraz służb medycznych! Z uwagi na pandemię koronawirusa polecamy telekonferencje i zawieszenie prac na planach filmowych! – zaapelowała Gildia.

Zbiorowy wysiłek, którego fundamentem jest ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich do momentu, aż krzywa zakażeń w Polsce zacznie znacząco spadać – może nam pomóc przejść przez obecny kryzys i zminimalizować jego negatywne skutki – dodano w oświadczeniu.

Gildia Reżyserów Polskich podkreśliła, że Patryk Vega i Konrad Niewolski, nie są jej członkami.

Źródło: Super Express, zdjęcie: screen, YouTube/ CANAL Plus Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie