Polityka i Społeczeństwo

Co się wydarzyło na profilu Morawieckiego?! Internauci zażenowani wpisem premiera. “Niech jeszcze Duda zaśpiewa”

Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Jeżeli znużyła was przeciągająca się prezentacja Polskiego Ładu, albo poczuliście się zagubieni w labiryncie PiS-owskich obietnic, to Mateusz Morawiecki przychodzi z pomocą. Premier opublikował mama, który wyjaśnia o co chodzi w Ładzie. Ale ta forma komunikacji niespecjalnie przypadła do gustu internautom.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki przedstawili w sobotę szczegóły Polskiego Ładu, nowego programu partii rządzącej. Konferencja była długa, jakby liderzy PiS chcieli nawiązać do tradycji gomułkowskich przemówień. A samą treść można w zasadzie streścić w kilku słowach: obietnice, obietnice, obietnice. PiS zrobiło to, co umie najlepiej – obiecało wręczyć wyborcom mnóstwo pieniędzy, ale zapomniało dodać, kto za to wszystko zapłaci.

Jeżeli ktoś poczuł się zagubiony w tym labiryncie dobrobytu, jaki odmalowali Kaczyński z Morawieckim, to premier przychodzi z pomocą. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował streszczenie Polskiego Ładu w formie popularnego mema.

– Dla tych, którzy nie oglądali i nie mają czasu czytać wszystkich założeń – krótkie podsumowanie, jak działa #PolskiŁad! – napisał Morawiecki. Na grafice widzimy zaś Godzillę walczącego z King Kongiem, których przegania popularny „pieseł” z memów. Potwory symbolizują kryzys ekonomiczny i pandemię, a pies podpisany jest jako „Polski Ład”. Co istotne, zwierzak ma dorysowane… okulary. Czy ma to symbolizować samego premiera? To Morawiecki z kijem bejsbolowym przegania pandemię? Przypomnijmy, że premier już kiedyś pogonił koronawirusa, ogłosił koniec pandemii. Skończyło się gigantycznym wzrostem zakażeń.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Powiedzmy sobie szczerze – mem nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

„Znając skutki wcześniejszych programów, należy się bać”, „Koń by się uśmiał z waszych pustych kłamstw”, „Duda niech jeszcze zaśpiewa”, „tak samo świetny mem, jak wspaniały jest nowy ład”, „To tylko potwierdza, że macie ludzi za idiotów”, „Poziom żenady osiągnął szczyt”, „To konto jest prawdziwe? Trudno uwierzyć, żeby poważny człowiek takie rzeczy wrzucał”, „Cały ten rząd to mem” – to tylko część komentarzy, które pojawiły się pod „zabawnym” wpisem premiera. Jak widać, nie wszyscy zachłysnęli się festiwalem PiS-owskich obietnic.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie