Polityka i społeczeństwo

Co się stało z dowodami z wypadku Beaty Szydło? Zagadkowe okoliczności w sprawie

Czy komuś zależy, by sprawa słynnego wypadku kolumny rządowej nie została zakończona? Powstaje ryzyko, że przez brak dowodów sprawa będzie ostatecznie bardzo trudna do rozwikłania.

Jak informują TVN24.pl i Tok FM, płyty, na których znajdował się zapis monitoringu, który dokumentował przejazd kolumny ówczesnej premier Beaty Szydło, zostały uszkodzone. Nie wiemy jeszcze, czy video jest możliwe do odzyskania. W tej sprawie nie toczy się też żadne dodatkowe postępowanie.

Co jest bardzo ciekawe, media informują, że uszkodzeniu uległy aż dwa dowody wykorzystywane w sprawie wypadku kolumny.

Informację o uszkodzeniu płyt potwierdziło biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie. Nie wiadomo jednak, jak do niego doszło.

Wypadek

Przypomnijmy, że chodzi o wypadek drogowy z udziałem kolumny rządowej, którą jechała Beata Szydło w lutym 2017 roku w okolicach Oświęcimia. Oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku jest obecnie 23-latek, który kierował fiatem seicento.

Dochodzenie w sprawie toczy się już ponad 2 lata i nie wiadomo, jak i kiedy się skończy.

Prymuska Kaczyńskiego

Beata Szydło – choć przestała pełnić funkcję premiera rządu – pozostaje prymuską w obozie PiS. W nagrodę za swoje zasługi uzyskała pierwsze miejsce na liście wyborczej PiS w woj. małopolskim. W dużej mierze dzięki temu może pochwalić się rekordowym wynikiem wyborczym w skali całego kraju, pokonując w tej kategorii nawet dotychczasowego czempiona – Jerzego Buzka.

Nie wiadomo, jak dalej potoczy się kariera Szydło. Po utracie przez nią stołka szefa rządu nadal była jedną z ważniejszych osób w obozie partii rządzącej. Jej sukces w wyborach do europarlamentu tylko to umocnił.

Cała wspomniana sprawa wypadku z 2017 r. kładła jednak cień na karierze byłej premier. Jej ostateczne wyjaśnienie teoretycznie mogło zniwelować wszelkie kontrowersje. Jak widać, patrząc na nowe fakty, to ostatnie będzie już raczej niemożliwe, jeśli tylko danych z płyt CD nie uda się odzyskać.

Źródło: Tok FM, TVN 24

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie