Polityka i Społeczeństwo

Co Polacy sądzą o wejściu Kaczyńskiego do rządu? Ten sondaż wkurzy prezesa

Decyzja o tym, by Jarosław Kaczyński wszedł do rządu wywołał duże kontrowersje. Okazuje się jednak, że Polacy raczej nie są zadowoleni z tej decyzji władz.

Kaczyński wraca do rządu

“Czy Pani/Pana zdaniem Jarosław Kaczyński powinien wejść w skład rządu?” – to pytanie, jakie rp.pl zadało uczestnikom sondażu przeprowadzonego przez SW Research. Efekt? Z pewnością nie ucieszy polityków z Nowogrodzkiej.

Przypomnijmy, że dokładnie 30 września premier Mateusz Morawiecki ogłosił, jak będzie wyglądał nowy gabinet ministrów. Miał do niego dojść m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. I to w roli wicepremiera. Ma kierować komitetem ds. bezpieczeństwa nadzorującym pracami resortów obrony, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych.

Oznacza to, że lider PiS formalnie wraca do rządu po aż 13 latach. Wcześniej w latach 2006-2007 był premierem w gabinecie PiS, LPR i Samoobrony, a potem w mniejszościowym rządzie PiS.

Polacy nie chcą Kaczyńskiego w rządzie

Dotąd prezes prowadził intrygującą i cyniczną grę. Na czele gabinetów ministrów stali inni politycy. Albo Beata Szydło, albo Mateusz Morawiecki. Kaczyńskiego nie było też w żadnym resorcie. Każdy jednak wiedział, że to on rządzi.

Teraz jego wejście do rządu to efekt wojny domowej w Zjednoczonej Prawicy. Ponoć domagali się tego ziobryści. Dla Kaczyńskiego to fatalny ruch. Zaczął się bowiem kryzys gospodarczy. W efekcie rządzenie będzie trudne, a i programy socjalne PiS-u zagrożone.

Polacy zresztą nie chcą, by lider PiS był w rządzie. Nie chce tego aż 48,30 proc. z nich. 15,9 proc. uważa, że powinien zostać premierem, więc wziąć na siebie pełną odpowiedzialność. W innej roli w gabinecie ministrów widzi go 14,10 proc. 21,70 proc. nie ma zdania na ten temat.

Źródło: rp.plŹródło: rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie