Po godzinach Sport

Co ma wspólnego prezydent Duda z gangsterem “Słowikiem”? Marek Belka znalazł związek

Marek Belka, były premier, obecnie europoseł, zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o galę Marcina Najmana, która ma się odbyć w Wieluniu.

Belka apeluje do Dudy

O co chodzi? O to, że w czasie konferencji zapowiadającej MMA-VIP 4 okazało się, że szefem federacji jest były szef mafii pruszkowskiej Andrzej Zieliński, który znany jako “Słowik”.

Sprawę nagłośnił m.in. Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego.

W efekcie z organizacji wydarzenia wycofały się już np. miasta Kielce i Pruszków. Nowym gospodarzem jest Wieluń, którego prezydent Paweł Okrasa nie widzi w tym fakcie niczego kontrowersyjnego.

I właśnie Okrasy dotyczy nowy wpis Marka Belki na Twitterze. Panie Prezydencie, »Słowiki« ćwierkają, że w swojej Narodowej Radzie Rozwoju ma pan człowieka, który lubi promować swoje miasto goszcząc imprezy ex-mafiosów. Pan zapytałby, czy to nie wstyd? Ja od razu odpowiem, wstyd straszny” – napisał europoseł, kierując post do prezydenta Dudy.

Europosłowie chodzi o to, że nazwisko Okrasy figuruje w Radzie do spraw Samorządu Terytorialnego, działającej przy Narodowej Radzie Rozwoju. Jednymi z jej celów są przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP oraz wspieranie działań prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego.

Czy dojdzie do gali?

Jak na razie Stanowskiemu udaje się skutecznie utrudniać życie organizatorom gali. Zapewne do wydarzenia jednak dojdzie, co powinno sprowokować nas do zadania sobie pytanie: czy faktycznie chcemy żyć w kraju, w którym promuje się byłych gangsterów?

Jeżeli MMA-VIP4 odniesie sukces (oczywiście chodzi o sukces komercyjny) możemy obawiać się tego, że podobne wydarzenia – może także z udziałem ex-przestępców – będą nadal organizowane.

Źródło: Twitter, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie