Po godzinach

Co ma wspólnego minister Zieliński z brytyjską królową? To zdjęcie podbija internet

Ministrowie w rządzie Beaty Szydło nie mają łatwego życia. Są wszakże na świeczniku, znajdują się pod ciągłą obserwacją opinii publicznej, zawistnych kolegów, czy przeciwników politycznych.

Tym razem oberwało się wiceszefowi MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu, który przez jednego z internautów porównany został do brytyjskiej królowej. W zasadzie to poseł PiS powinien się cieszyć na takie zestawienie. Królowa Elżbieta jest dla zdecydowanej większości obserwatorów życia publicznego uosobieniem elegancji, kultury osobistej i taktu. Są to cechy z którymi minister w rządzie dobrej zmiany niewiele ma wspólnego.

Na Twitterze pojawiła się grafika zestawiająca królową Elżbietę oraz wiceministra Zielińskiego, a dokładnie sposób w jaki obie osobistości korzystają z wynalazku, zwanego parasolem. 

https://twitter.com/Marcin_Kaminski/status/932731123804917761

Jak widać na załączonym obrazku, brytyjska królowa sama trzyma sobie parasol, zaś Zieliński wysługuje się swoim podwładnym. Taka kolej rzeczy nie uszła uwadze komentatorów, którzy zarzucili wiceszefowi MSWiA potrzebę wywyższania się, zaznaczania swojej pozycji, poniżając przy tym swoich współpracowników.

Jak widać fakt posiadania nosiciela parasola świadczy o statusie naszego dygnitarza. Podobnie zachowywał się zresztą swego czasu Bartłomiej Misiewicz, nad głową którego parasol trzymali żółnierze, tak żeby ulubiony adept ministra Macierewicza przypadkiem nie zmókł.

A miały być nowe standardy, zerwanie z arogancją i butą władzy…

https://twitter.com/MartaMocna/status/932770872313696256

fot. flickr/Joseph Sohm

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie