Po godzinach

Co łączy Krystynę Pawłowicz z Gwiezdnym Wojnami? To zdjęcie robi furorę w sieci

Już za dwa tygodnie światowa premiera kolejnej części kultowej sagi Gwiezdnych Wojen. Tym razem na ekrany wejdzie film zatytułowany “Ostatni Jedi”. Nieznana jest co prawda fabuła kolejnej części, choć w sieci pełno jest spekulacji, zapowiedzi, czy trailerów.

Internauci prześcigają się na grafiki i memy, które odnoszą się treścią do uniwersum Star Wars. Okazuje się, że fenomen ten wkroczył również do świata polityki. Jeden z internautów zauważył zaskakujące podobieństwo pomiędzy posłanką PiS Krystyną Pawłowicz, a legendarną postacią ze świata Gwiezdnych Wojen – Jabbą the Hutem.

Przyglądając się powyższemu tweetowi trudno nie zauważyć, że manieryzm obu postaci jest wręcz identyczny. W sieci od razu ruszyły spekulacje, co do tego, czy Pawłowicz stanowiła pierwowzór dla siejącego postrach Hutta?

Pytanie jest o tyle zasadne, że Jabba the Hut jest galaktycznym gangsterem zamieszkującym pustynną planetę Tatooine, który słynie z tego, że nie przebiera w słowach ani w czynach, by rozprawić się ze swoimi przeciwnikami. Podobnie zresztą jak posłanka PiS, która znana jest z bezpardonowego atakowania swoich wrogów politycznych, jak i z tego, że nie przebiera przy tym w słowach.

Tak jak w świecie Gwiezdnych Wojen nikt nie chciał wpaść w objęcia Jabby, o czym w jednym z filmów boleśnie przekonał się Han Solo (grany przez Harrisona Forda), tak i polscy politycy nie chcą stać się ofiarą żartów lub ataków ze strony posłanki PiS.

Nie posądzamy oczywiście twórców legendarnej sagi o wzorowanie jednej z kluczowych postaci sagi na Krystynie Pawłowicz, ale musicie sami przyznać, że podobieństwa w zachowaniu są uderzające…

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie