Polityka i Społeczeństwo

Co Kaczyński wie o kobietach? Tusk wbija szpilę prezesowi PiS

Grand Warszawski/ Shutterstock

We wtorek zebrała się Rada Krajowa PO. Tematem była decyzja ws. kalendarza wyborów w ugrupowaniu. W czasie wydarzenia padły też znamienne słowa Donalda Tuska.

Tusk: Kaczyński nie rozumie kobiet

– Po tych pięciu tygodnia wiem, że nie tylko ja wróciłem, że w jakimś sensie wy też wróciliście, że wszyscy wróciliśmy na tę wielką scenę, gdzie toczy się każdego dnia batalia o lepszą Polskę, wolność, prawa człowieka, prawa kobiet – powiedział Tusk.

Jego zdaniem to wszystko to początek “wielkiej gry”.

Nie mam żadnych wątpliwości, że to, co przed nami, to już nie euforia naszych sympatyków, wiara i nadzieja ludzi, którzy do tej pory byli zdezorientowani, czy na pewno mamy siłę i gotowość do podjęcia wyzwań, to już nie niepokój naszych oponentów i politycznych przeciwników. Przed nami tygodnie, miesiące ciężkiej pracy, te wyzwania nie będą większe, nie mniejsze – mówił lider PO.

Co ciekawe, zaapelował do polityków z rządu, by “jak najszybciej przygotowali i przedstawili plan wyjścia Polski z pandemicznego kryzysu i ominięcia ryzyka lockdownu”.

Stwierdził też, że “oprócz kneblowania wolnych mediów, ataków na wolne słowo, cynicznej gry podwyżkami dla swoich i władzy, [politycy PiS] nie zaprzestali tego odrażającego ataku na polskie kobiety i prawa polskich kobiet”.

Nie dajmy sobie wmówić, że znają los polskiej rodziny i polskiej kobiety tacy eksperci jak Jarosław Kaczyński, arcybiskup Jędraszewski czy minister Czarnek – grzmiał Tusk.

Tragedia w Lublinie

Nawiązał też do śmierci 34-letniego mężczyzny, która miała miejsce po interwencji policji w Lublinie. – To PiS i ta władza są odpowiedzialni za nieprofesjonalne działania policji, a nie policjanci – przekonywał.

Jak dodał, “wielu policjantów działa coraz bardziej agresywnie i coraz mniej profesjonalnie, ale za to odpowiada ta władza, która chce policji, która ma pilnować ich bezpieczeństwa, a nie bezpieczeństwa obywateli”. – Przygniatająca większość policjantek i policjantów chce chronić bezpieczeństwa obywateli i porządek w Polsce, a nie przywilejów i bezpieczeństwa władzy – powiedział.

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie