Polityka i Społeczeństwo

Ciosu z tej strony Kaczyński się nie spodziewał. Po tych słowach Papieża PiS znajdzie się w poważnych kłopotach

Papież Franciszek
Shutterstock

Papież Franciszek ponownie zszokował konserwatywnych wiernych. – Homoseksualiści powinni być chronieni przez prawo – stwierdził w filmie rosyjskiego reżysera Jewgenija Afijeniewsiego.

Papież wspiera LGBT?

Papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu wywoływał kontrowersje w środowisku bardziej konserwatywnych wiernych. W środę ponownie zszokował i wywołał burzę w social mediach. Wszystko za sprawą premiery filmu autorstwa rosyjskiego reżysera Jewgienija Afiniejewskiego, w którym to głowa Kościoła otwarcie popiera prawo do zawierania związków partnerskich przez osoby homoseksualne.

– Homoseksualiści powinni być chronieni poprzez prawo do zawiązywania związków partnerskich (…) Osoby homoseksualne mają prawo do rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do życia w rodzinie – powiedział papież we fragmencie filmu cytowanym przez agencję Reuters.

“Nikt nie powinien być odrzucany”

Franciszek dodał, że “nikt nie powinien być odrzucany i nieszczęśliwy”. Zdaniem Reutersa odniósł się także do czasów, gdy sprawował funkcję arcybiskupa w argentyńskim Buenos Aires. Wtedy sprzeciwiał się legalizacji małżeństw homoseksualnych, ale wspierał ochronę prawną związków jednopłciowych.

To, co musimy stworzyć, to prawo do zawierania związków partnerskich. W ten sposób będą prawnie chronieni. Ja się za tym wstawiłem – mówił.

Sam Afiniejewski w swoim filmie przedstawił historię Andrei Rubera, który wraz ze swoim partnerem adoptował trójkę dzieci. Mężczyzna napisał list do papieża, w którym przyznał, że wraz z rodziną chciałby uczestniczyć w życiu swojej parafii, jednak obawia się krytyki wymierzonej w jego najbliższych.

Źródło: Reuters

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie