Polityka i Społeczeństwo

Cios w rząd, cios w Niedzielskiego. Nawet Cejrowski wkurzył się na PiS

Screen/ YouTube/ TVP Info

Wojciech Cejrowski jest znany z dość bezkompromisowych poglądów. Teraz wypowiedział się nt. polskiego rządu, ze szczególnym naciskiem na ministra zdrowia. Słowa, jakie padły, nie mogą spodobać się ani Adamowi Niedzielskiemu, ani nikomu z Nowogrodzkiej.

Cejrowski atakuje rząd

Cejrowski postanowił wypowiedzieć się nt. noszenia maseczek i przyłbic, a konkretnie nowych zasad, które wprowadził rząd. Ten ostatni zakazał ostatnio noszenia przyłbic czy chust w miejsce masek.

Znany podróżnik twierdzi, że decyzja władzy jest pozbawiona logiki. Porównał to, co teraz dzieje się w Polsce, do czasów PRL.

Za komuny czy za Gierka czy Jaruzelska, nikt nie rozważał za pomocą narzędzi logicznych, tylko władza wydawała sobie polecenia, one nie miały być logiczne… Rząd polski, który planuje wprowadzenie maseczek jako obowiązku i stwierdza, że przyłbice, chusty nie są zaporą dla wirusa… I że nie należy ich nosić… To dlaczego kazali nam nosić te rzeczy przymusowo wcześniej? Jeśli się pomyli, to jak mam im ufać, że nie mylą się teraz? (..) Skąd mam wiedzieć, czy to co mówią teraz jest lepsze, od tego co mówili poprzednio? Nie mam żadnego zaufania – powiedział.

Cios w Niedzielskiego

To nie koniec. Oberwało się też ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. Cejrowski stwierdził, że gdyby przeliczyć, ile należałoby wydać na profesjonalne maseczki w ciągu miesiąca, zakładając, że powinno się jej często zmieniać, “średnia krajowa nie wystarczy na zakup masek”.

– Czy on [Niedzielski] się zastanowił? Czy pan minister, gdy wpadł na cudowny pomysł, to zastanowił się nad konsekwencjami? To niewykonalne.. to się nie otwiera gęby w takiej sytuacji. To czym się zajmuje min. zdrowia, to kwalifikuje go do tego, by nazwać go ministrem choroby. Moim zdaniem ta instytucja jest niepotrzebna – grzmiał dalej.

Jak widać, rząd PiS zirytował już nawet Cejrowskiego, który słynie z raczej prawicowych poglądów i nie był nigdy nazbyt przychylny opozycji. To znak, że władza Jarosława Kaczyńskiego może powoli dobiegać końca.

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie