Polityka i Społeczeństwo

Ciężkie chwile Sasina w Sejmie. Posłanka KO zadała mu pytanie, którego nie chciał usłyszeć

YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Posłanka KO Magdalena Filiks przytoczyła w Sejmie kilka cytatów – zapewnień, że nie dojdzie do podwyżek cen energii. – Zagadka! Kto to powiedział, ja się pytam? – zapytała, zwracając się w stronę Jacka Sasina.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu posłanka KO Magdalena Filiks zwróciła się do Jacka Sasina.

Dla pana ministra zagadka – zaczęła posłanka i przedstawiła kilka cytatów. „Żaden indywidualny odbiorca prądu nie zapłaci więcej w przyszłości”, „Polacy nie odczują zmian cen energii”, „Przychody ze sprzedaży uprawnień trafią do funduszu efektywności energetycznej.

Drugim źródłem przychodu funduszu będą kontrolowane przez państwo spółki”, „Są różne metody, żeby podwyżek nie było”, „Powiedziałem, że gospodarstwa nie zapłacą i to podtrzymuję”, „Podwyżki cen prądu są konieczne, ale przyjęliśmy rozwiązania, które pozwolą uniknąć drastycznych podwyżek cen gazu. Nie ma mowy, żeby ten wzrost był tak wysoki”.

Zagadka! Kto to powiedział, się pytam? – zapytała Filiks, zwracając się do Sasina. – Otóż pan to powiedział, panie Sasin. Ale trzy miesiące później pan mówi tak: wina Tuska, wina Putina, wina Unii Europejskiej – wyjaśniła. – Ile środków przez trzy lata zgromadził pana fundusz efektywności energetycznej? Proszę tu wyjść i to powiedzieć! – pytała dalej ministra.

Magdalena Filiks umieściła nagranie tego wystąpienia w sieci. Film zdobył ogromną popularność. „Piękne”, „Zaorane”, „Fantastycznie to pani przedstawiła” – czytamy w komentarzach. Warto przypominać te cytaty, zwłaszcza, że obóz rządzący próbuje zrzucić odpowiedzialność za podwyżki na Unię Europejską, Donalda Tuska czy rząd PO-PSL.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie