Polityka i Społeczeństwo

Ciemne chmury nad Czarzastym, jego decyzja wzbudziła oburzenie w szeregach partii. “Architekt negocjacji z PiS”

Shutterstock

Sytuacja Włodzimierza Czarzastego jest zła. Partyjne szeregi wypowiadają mu wojnę. Parlamentarzyści Nowej Lewicy napisali do niego pismo.

Najpierw Radio Zet napisało, że że radni Nowej Lewicy (dawnego SLD) na Śląsku układają się przy głosowaniach z Prawem i Sprawiedliwością. Wspólnie głosowali za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla władz województwa, w tym marszałka Jakuba Chełstowskiego z PiS.

Centrala w Warszawie nie kryła oburzenia. Włodzimierz Czarzasty w poniedziałek zawiesił w prawach członków partii radną Gabrielę Łacną, radnego Rafała Porca i Marka Balta, szefa śląskich struktur.

Według ustaleń Interia.pl, radna od miesięcy przebywa w szpitalu i leczy się onkologicznie. – Znajduje się w klinice nowotworowej w Warszawie, przyjmuje ciężką chemię. Co ja miałem zrobić? Wyrzucać ją z partii? Zawieszać? Gdyby Czarzasty do niej zadzwonił i dowiedział się, jaka jest sytuacja, pewnie jako człowiek też zachowałby się inaczej – mówi w rozmowie z portalem Marek Balt.

Zawieszenie wydaje się radnym irracjonalne ze względu na to co się dzieje w Sejmie. Tam Lewica może głosować razem z PiS-em. – Przecież przewodniczący Czarzasty 304 razy głosował razem z PiS w Sejmie! – tłumaczył europoseł Marek Balt. Radni uznali także, że skoro Czarzasty układał się premierem Mateuszem Morawieckim, to możliwe jest wspólne działanie z PiS przy dobrych sprawach.

Teraz parlamentarzyści Nowej Lewicy napisali do Włodzimierza Czarzastego pismo. Piszą w nim o swoim zdumieniu dotyczącym zawieszenia Marka Balta za rzekomą współpracę z PiS-em. – Taki zarzut sformułowany przez architekta negocjacji z PiS w sprawie Krajowego Planu Odbudowy zawiera w sobie potężny ładunek komicznypiszą sygnatariusze.

Posłanki i posłowie domagają się pilnego zwołania Zarządu Krajowego Nowej Lewicy i zamiast dolewania oliwy do ognia proponują szczerą rozmowę. Wśród podpisanych jest Andrzej Rozenek, Joanna Senyszyn, Tomasz Trela czy Robert Kwiatkowski. W sumie można się doliczyć 17 podpisów.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie