Polityka i Społeczeństwo

Ciekawy projekt Roberta Biedronia. W ten sposób też można walczyć o Konstytucję

O tym, że konsytuacja jest w naszym kraju nadrzędnym źródłem prawa, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Nawet kluczowi politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy, eufemistycznie rzecz ujmując, interpretują ustawę zasadniczą tak, jak im to pasuje, w zasadzie w sposób jawny łamiąc jej zapisy, czają się na to, by za jakiś czas tak zmienić konstytucję, by odpowiadała ona ich potrzebom i cementowała ich władzę w naszym kraju.

Szacunek do prawa i konieczność jego przestrzegania powinna być wpajana od najmłodszych lat. Chodzi tu oczywiście o szacunek do prawa bez względu na to, czy w konkretnej sytuacji dany przepis nam odpowiada czy też nie. Konstytucja jest przecież takim właśnie zbiorem zasad i norm nadrzędnych, które regulują życie w naszym kraju i powinny być przestrzegane bez względu na to, jakie obecna władza ma akurat widzimisię.

Do podobnego wniosku doszedł ewidentnie Robert Biedroń, który wziął dziś udział w debacie o konsytuacji w jednej ze słupskich podstawówek. Prezydent Słupska ewidentnie stawia na kontakt z młodzieżą, w niej upatrując szansy na powodzenie naszego kraju. Biorąc pod uwagę jak zatwardziali, nieugięci i niechętni do zmiany zdania są dorośli, zarówno politycy, jak i wyborcy, takie podejście nie powinno nikogo dziwić.

Spotkanie ma być wstępem do całej serii debat o konstytucji, które mają się w przyszłości odbyć w innych słupskich szkołach. W ten sposób Biedroń podejmuje się ciężkiej pracy u podstaw, która może w przyszłości zaprocentować nam wszystkim. Nieważne na kogo kiedyś głosować będą obecni uczniowe. Ważne, by szanowali prawo i go przestrzegali nawet wtedy, gdy wynik wyborów pójdzie nie po ich myśli. A jeszcze ważniejsze, by przestrzegali prawa, jeżeli uda im się wygrać. Wygrana nie oznacza przecież, że zwycięzca może robić, co mu się rzewnie podoba. Jakieś zasady jednak obowiązują…

fot. flickr/Lukas Plewnia

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie