Polityka i Społeczeństwo

Ciekawy pomysł Małgorzaty Trzaskowskiej. Tak chce uczcić Strajk Kobiet

praszkiewicz / Shutterstock.com

Małgorzata Trzaskowska w czasie kampanii wyborczej jej męża na dobre weszła do świata polityki. Teraz mocno angażuje się w działania dot. praw kobiet.

Małgorzata Trzaskowska wspiera kobiety

Trzaskowska promowała już za pomocą social mediów Protest Kobiet. Teraz ma nowy pomysł, który może zezłościć PiS. Chce, by  stworzono “plac Praw Kobiet” przy warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

“Potrzebujemy i chcemy, aby w Warszawie i w Polsce były miejsca, które będą nam przypominały, o co dziś walczymy. Dlatego w przyszłym tygodniu złożymy jako Fundacja Wspólnota Kobiet wniosek do Rady Miasta st. Warszawy o to, aby plac, który powstanie po rewitalizacji terenów pod PKiN, został nazwany placem PRAW KOBIET.

Dziewczyny, kobiety, jednoczmy się także w innych miastach i mniejszych miejscowościach – nadanie takiej nazwy to symbol (ale jaki ważny) tego, że jesteśmy samodzielne i same stanowimy o sobie, że jesteśmy równoprawnymi obywatelkami naszego kraju.

Ponieważ same przechodzimy teraz przez wszystkie procedury, chętnie udostępnimy Wam informacje o tym, co trzeba zrobić, aby wystąpić z takim wnioskiem. Nasz mail: kontakt@wspolnotakobiet.pl – napisała na swoim instagramowym profilu żona prezydenta stolicy”

– napisała na Instagramie.

Entuzjazm fanów

W sekcji komentarzy internauci podeszli do pomysłu z dużym entuzjazmem.

“Świetny pomysł”, “Siła jest w kobietach”, “Jestem za!”, “Popieram. W każdym mieście powinien taki plac powstać” – napisali.

Źródło: Instagram

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie