Polityka i Społeczeństwo

Ci politycy mogą uznać 2020 rok za udany. Oto nasz TOP 5 zwycięzców

Rok 2020 był – delikatnie mówiąc! – fatalny. Dla niektórych polityków był jednak dobry. O kim mówimy? Przed wami TOP zwycięzców minionego roku.

5. Szymon Hołownia

Szymon Hołownia startował ze swoim projektem nieco ponad rok temu. Wtedy wieszczono, że po wyborach prezydencki zapewne szybko zniknie ze sceny politycznej. Okazuje się, że jest inaczej. Były gwiazdor TVN jest dziś jednym z tych polityków, któremu najmocniej ufają Polacy. Do tego jego ugrupowanie miałoby teraz szansę zostać 3. siłą w Sejmie. Sam dziennikarz zrobił też świetny wynik w wyborach prezydenckich. 

Musimy jednak dodać trochę dziegciu. W parlamencie Hołownia nadal posiada tylko jedną posłankę, a budowa partii nie idzie chyba zbyt dobrze. Jeśli wybory do Sejmu odbędą się w 2021 r., może pozostać na scenie politycznej. W przeciwnym razie faktycznie podzieli los Ryszarda Petru czy Janusza Palikota. Nie zmienia to faktu, że rok 2020 był dla niego bardzo dobry.

4. Michał Szczerba

Szersza opinia publiczna poznała Michała Szczerbę głównie za sprawą wypowiedzi “panie marszałku kochany” z końca 2016 r. Tak zwrócił się on do marszałka Sejmu.  W 2020 r. ten młody poseł PO zasłynął już jednak badaniem afery respiratorowej. Pokazał tym, że z PiS można walczyć za pomocą merytorycznych argumentów, za co należy się mu wyróżnienie.

3. Marta Lempart

Z postulatami Strajku Kobiet można się nie zgadzać. Komuś może nie podobać się to, jak Marta Lempart komunikuje się ze światem (ten nadmiar wulgaryzmów mógłby zniknąć z jej słownika), ale należy przyznać jedno – to ona stała na największymi protestami społecznymi w Polsce może nawet od lat 80.

Końcówka roku 2020 była dla niej już słabsza, ale jest za szybko, by powiedzieć, że to koniec jej przygody z polityką.

2. Rafał Trzaskowski

W porządku, Trzaskowski nie został prezydentem kraju, ale trzeba docenić to, że zrobił świetny wynik w wyborach – zagłosowało na niego ponad 10 mln Polaków. Z pewnością mógłby dostać się na sam szczyt tego zestawienia, gdyby nie to, że z planów dot. budowy jego ruchu Wspólna Polska, nic jak na razie nie wyszło.

Mimo tego ostatniego Trzaskowski zwiększył swoją rozpoznawalność i może jeszcze sporo namieszać w polskiej politycy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie