Polityka i Społeczeństwo

Chory Kaczyński opuścił nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Na szczęście wyzdrowiał akurat na TĘ uroczystość

Kaczyński Jarosław
Shutterstock

Dlaczego Jarosława Kaczyńskiego nie było wczoraj w Sejmie na nadzwyczajnym posiedzeniu? Oficjalnie – był chory. Dziś jednak, w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, był już na nogach.

Jarosław Kaczyński nie wziął udziału we wtorkowym posiedzeniu Sejmu ws. kryzysu na białoruskiej granicy.

– Przed nami bardzo ważne posiedzenie Sejmu, być może najważniejsze w tej kadencji – tymi słowami rozpoczęła obrady marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Dlaczego tak istotne wydarzenie opuścił prezes PiS, wszak wicepremier ds. bezpieczeństwa? Absencję Kaczyńskiego usprawiedliwiał Mateusz Morawiecki.

Na początek, chciałbym przeprosić w imieniu pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, za jego nieobecność. Zmogła go choroba, choroba nie wybiera – wyjaśnił szef rządu.

Na szczęście prezes doszedł już do zdrowia. Polepszyło mu się już następnego dnia, co ciekawe – akurat w miesięcznicę smoleńską. W środę rano prezes PiS był już na nogach, składał kwiaty pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na warszawskim Placu Piłsudskiego.


W środę Kaczyński miał zresztą bardzo napięty grafik. Już o 8:00 wziął udział w mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Kościele Seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca. Z koeli na godz. 19 zaplanowano nabożeństwo w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. O godzinie 21 Kaczyński złoży kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, Lecha Kaczyńskiego i pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Nie zabraknie też przemówienia do zebranych. Uff, aktywny dzień – dobrze, że prezes mógł się wykurować na miesięcznicę! W tym czasie ominęło go tylko nadzwyczajne, „najważniejsze w kadencji”, posiedzenie Sejmu…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie