Polityka i Społeczeństwo

Chora na mukowiscydozę nie otrzymuje żadnej pomocy od państwa. Wojciechowi Mannowi puściły nerwy. Oj, dostało się PiS-owi

Wojciech Mann odchodzi z Trójki

Wojciech Mann w ostrych słowach odniósł się do ochrony zdrowia w Polsce. Wspomniał o dziewczynie, która cierpi na mukowiscydozę. W Polsce lek na tę chorobę nie jest refundowany.

Mann o służbie zdrowia w Polsce

Mann jest poruszony historią dziewczyny chorej na mukowiscydozę. To choroba genetyczna, która uderza w układ oddechowy i pokarmowy.

Zdaniem dziennikarza, rząd PiS nie dba o chorych. Skąd taki ostry osąd? Leki na tę chorobę nie są w naszym kraju refundowane. W efekcie kobieta musi płacić 80 tys. złotych miesięcznie.

Permanentnie degradujące Polskę rządy nieudaczników i łajdaków, jak mantrę powtarzają, że ich naczelnym celem jest służenie obywatelom – napisał Mann. Dodał, że dzienna suma wyrzucanych w błoto pieniędzy na zasądzone Polsce kary [500 tys. euro dziennie za kopalnię Turów — przyp. red.] wystarczyłaby na 7 lat terapii”. Jak to dobrze, że nasz rząd tak dba o swoich obywateli. Oby jak najkrócej — ironizował dalej.

Mukowiscydoza

Mukowiscydoza to, jak już wspomnieliśmy, choroba genetyczna. Pacjenci najczęściej dowiadują się, że są chorzy we wczesnym dzieciństwie. Występuje dość rzadko, bo średnio raz na 5 tys. urodzeń. Utrudnia oddychanie i zaburza pracę trzustki.

Od kilku lat w Polsce jest dostęp do nowoczesnej terapii usprawniającej niedziałający czy źle działający gen. Terapia jest jednak bardzo droga – miesięczny koszt to kwota sięgająca 70-80 tys. złotych. W Polsce leczenie nie jest zaś, co tak oburzyło Manna, refundowane.

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie