Po godzinach

Chciał bić Wałęsę, teraz oburza się na Tuska mówiącego po niemiecku. A co powie o Agacie Dudzie?

Skandaliczne manipulacje Tarczyńskiego w TVP. Tak PiS podburza Polaków przeciw Europie
Fot. TV Republika

W piątek i sobotę odbywały się wybory nowego szefa CDU. Donald Tusk po niemiecku podziękował rządzącym Niemcami chadekom. I zrobiła się afera.

W weekend najważniejsza partia polityczna w Europie wybierała nowego szefa na w pełni cyfrowym zjeździe partyjnym. Nowym przewodniczącym CDU został 59-letni premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet. To nazwisko w przeciągu najbliższego roku będzie się przewijało w kontekście nowego kanclerza, który zastąpi odchodzącą Angelę Merkel. Tegoroczne wybory do Bundestagu zostały zaplanowane na koniec września i nie zamierza w nich wystartować Angela Merkel. Te wybory określą kierunek, w którym podążą w najbliższych latach Niemcy i będą miały także wpływ na Europę.

Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do której należy CDU, nagrał filmik z przesłaniem, pozdrowieniami i podziękowaniami skierowanymi do chadeków – Wolność, transparentność, prawda, rozsądek w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, kłamstwami i populizmem zostały zachowane w dużej mierze dzięki CDU – powiedział Donald Tusk. Pojawił się problem, bo były szef Rady Europejskiej przez prawie 4 minuty mówił po niemiecku i na tle Gdańska. Oczywiście pretensje mają mali ludzie z prorządowych mediów czy osiłek chcący pobić Lecha Wałęsę.

Już wczoraj zaczęło się nakręcanie antyniemieckich fobi – Tusk po niemiecku podziękował CDU za postawę w czasie pandemii koronawirusa. „Liebe Freunde” – napisało TVP.

https://twitter.com/tvp_info/status/1350705789921599488

Internauci bardzo szybko wytknęli prorządowej stacji brak logiki – Muszę się do czegoś przyznać – również zdarzało mi się mówić do Niemców po niemiecku komentuje użytkownik.

https://twitter.com/maciekhadel/status/1350710964128243713

Tak bardzo rozbujano fobie, że zapomniano, iż żona prezydenta Dudy jest nauczycielką języka niemieckiego i biegle  wada tym językiem. Dybiący na Lecha Wałęsę polityk był gościem TVP w programie “Strefa starcia”. Wypowiedź Dominika Tarczyńskiego połechtała prawicowych internautów – Żaden dumny Polak nie mówiłby po niemiecku, nie składałby hołdu, podziękowań i życzeń na tle Gdańska. To jest potwarz! – komentuje użytkowniczka Twittera.

https://twitter.com/AnkaPolska/status/1350923018822963200

Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Przypomniano jak Agata Kornhauser-Duda zapraszała po niemiecku na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie