Chcesz zobaczyć mecz reprezentacji Polski z Niemcami? To może zaboleć twoją kieszeń

16 czerwca reprezentacja Polski zagra na PGE Narodowym z Niemcami. PZPN odkrył karty i we wtorek przedstawił ceny biletów na mecz.

Reprezentacja Polski ma problemy

Atmosfera wokół reprezentacji Polski daleka jest od dobrej, a może i przyzwoitej, problemy się piętrzą. Ostatnie miesiące? Jeśli już coś udało się zdziałać sportowo (awans na mundial i gra w 1/8 finału), to boiskowe osiągnięcia niweczyły sprawy natury finansowej.

Chodzi oczywiście o tzw. aferę premiową, na której wizerunkowo stracili wszyscy – od Mateusza Morawieckiego zaczynając, przez samych piłkarzy, na Czesławie Michniewiczu kończąc. To właśnie były selekcjoner zapłacił posadą za pomundialowe szambo.

Do tej katastrofy dochodzą kolejne problemy. Fernando Santos, który przejął kadrę po Michniewiczu zaliczył katastrofalny debiut w Pradze, gdzie Polacy dostali potężnego gonga od Czechów. Nieco lepiej było w drugim meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Na PGE Narodowym wygraliśmy 1:0 z Albanią, ale styl gry przypominał ten z mundialu…Jakby tego było mało u obrońcy Bartosza Salamona wykryto niedozwoloną substancję w organizmie, a Robert Lewandowski przeżywa największy kryzys od lat w FC Barcelonie, gdzie jest cieniem samego siebie.

Polska – Niemcy: kiedy mecz? Po ile bilety?

Tymczasem za niespełna dwa miesiące reprezentacja Polski zagra w Warszawie towarzyski mecz z Niemcami. I choć to niby tylko sparing, wiadomo jakie emocje zawsze wzbudzają takie starcia. Polski Związek Piłki Nożnej też sobie zdaje sprawę z ogromnego zainteresowania kibiców tym spotkaniem, co ma odzwierciedlenie w cenach biletów (jest kilka kategorii cen).

Kategoria I oznacza miejsca na trybunach wzdłuż linii bocznej boiska. Takie miejsce kosztować będzie 280 zł. Kategoria II to miejsca na wyższych trybunach za bramkami, za które zapłacić trzeba będzie 210 zł. Najtaniej nabyć można bilety na miejsca tuż za linią końcową. Chętni muszą przygotować się na wydanie 140 zł za jeden bilet.

W sprzedaży dostępne będą też bilety rodzinne dla opiekuna i dziecka do lat 12. Zapłacić za nie trzeba będzie 180 zł (110 zł za opiekuna, 70 zł za miejsce dla dziecka). Sprzedawane będą również bilety dla osób z niepełnosprawnościami na wózkach i bilety „easy access” dla osób „ze znaczną niepełnosprawnością” (po 90 zł).

Jeszcze, gdy ktoś mieszka w Warszawie lub okolicach, to pewnie bardzo płakać nie będzie. Ale taki meczowy wyjazd dla kibiców z innych województw to już są koszta. Wolne w pracy, dojazd, jakiś obiad, czasami nocleg…I tak się pewnie cały wypad zakręci koło 1000 zł. Napiszcie w komentarzach jak wygląda taki wypad na mecz na PGE Narodowy jeśli są wśród Was kibice reprezentacji.

Mecz Polska-Niemcy zaplanowano na 16 czerwca na godz. 20:45. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie

Źródło: PZPN

1 Odpowiedzi na Chcesz zobaczyć mecz reprezentacji Polski z Niemcami? To może zaboleć twoją kieszeń

  1. Borek pisze:

    Co trzeba mieć pod kopułą by tyle kasy płacić za „popisy” piłkarzy narodowej.Barany pasać na hali a nie chodzić za piłką po trawie.Chociaż górale twierdzą,że barany tyż trza umić pasać tak samo jak grać w piłkę a może nawet lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *