Polityka i Społeczeństwo

Chaos ze szczepieniami oczami “Wiadomości”? Oberwało się opozycji i Unii Europejskiej

Grand Warszawski / Shutterstock

Wydawało się to wyjątkowo trudne, ale „Wiadomości” nie z takich opresji wychodziły obronną ręką. Wczorajszy chaos ze szczepieniami przedstawiły tak, że dostało się i opozycji, i Unii Europejskiej.

W czwartek rano znienacka otworzyły się zapisy na szczepienia dla młodszych roczników. Szczęśliwcy dostawali bardzo bliskie terminy. Euforia szybko się skończyła, rejestracja została wstrzymana, a Michał Dworczyk poinformował, że kwietniowe terminy będą przekładane na maj i że doszło do usterki systemu.

Ciężka do wybronienia wtopa? Od czego są „Wiadomości”!

Sprawa została opisana w materiale pt. “Mobilizacja w walce z pandemią”. Usłyszeliśmy, że w grupie osób mających ponad 60 lat maleje liczba chętnych do szczepienia, więc rząd błyskawicznie zareagował na tę sytuację.

By wolne terminy się nie marnowały, rząd zdecydował się na wysłanie elektronicznych skierowań do roczników 50+ i 40+ – słyszymy. Lektor przyznaje, że do systemu wkradł się błąd, który rejestrował czterdziestolatków na kwietniowe terminy, ale usterka – całe szczęście! – jest naprawiana.

I wtedy następuje zwrot – choć wcale nie nieprzewidywalny. Oczywiście obrywa opozycja. „Wiadomości” zarzucają opozycji, że ta domaga się dymisji „w szczycie pandemii”. W tej narracji zła jest też Unia Europejska, która popełnia błędy w sprawie dostaw szczepionek. Do polski rząd musi naciskać w Brukseli na zmiany.

Dziś Polska płaci za błędy popełnione przez unijnych urzędników, ponieważ. Winnym przypadku udałoby się zaszczepić do tej pory więcej osób i uratować ich życie oraz zbliżyć się do końca pandemii – lektor przytacza taki cytat z Jarosława Kaczyńskiego.

A więc udało się przekuć i tę wtopę w sukces. Że tak się stanie, nie było wątpliwości. Jeszcze przed emisją głównego wydania „Wiadomości” Barbara Nowacka ironicznie pytała, jakiej narracji możemy spodziewać się w rządowej telewizji.

Czekam na dzisiejsze paski w TVP. A)”Świat zazdrości nam systemu szczepień” czy B) „Minister Dworczyk w żartach na prima aprilis” czy C) „Totalna opozycja (w wieku 40-59 lat) doprowadziła do załamania systemu szczepień” – pytała posłanka na Twitterze.

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie