Polityka i Społeczeństwo

Chaos w Lewicy, kolejni posłowie myślą o odejściu. “Ktoś dopuścił do podziału”

Shutterstock

Interia informuje, że w Nowej Lewicy narasta bunt. Ponoć z partii może odejść kolejna grupa posłów. Czy to nowy lewicowy projekt ostatecznie upadnie?

Nowa Lewica się rozpada?

We wtorek doszło do rozłamu w Lewicy.

Odeszli z niej Andrzej Rozenek, Wojciech Konieczny, Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski i Gabriela Morawska-Stanecka. Założyli koło Polskiej Partii Socjalistycznej w parlamencie. Jego przewodniczącym jest senator Konieczny, który jest też prezesem partii o takiej samej nazwie.

Dlaczego zdecydowali się na tak radykalny ruch? Ponoć chodzi o kierowanie partią zbyt twardą ręką. Rozenek sugerował zaś w wywiadzie dla kanału Se.pl na Youtube, że środowisko lewicowe kierowane przez Włodzimierza Czarzastego zbliża się do PiS. Ponoć to przez to nie udało się obalić rządu PiS, gdy były takie plany opozycji.

“Przedsmak”

Czarzasty miał ponoć nie wiedzieć, o powołaniu koła PPS. Wkrótce ma mieć dodatkowe problemy, bowiem o odejściu myśli kolejna grupa posłów.

Jednak to zaledwie przedsmak tego, co w najbliższym czasie czeka kierownictwo ugrupowania, które powstało dzięki połączeniu SLD i Wiosny. Jak ustaliliśmy, przynajmniej kilkunastu posłów poważnie zastanawia się nad swoją polityczną przyszłością. Do działaczy, o których usłyszeliśmy należą m.in. Katarzyna Kretkowska, Przemysław Koperski, Bogusław Wontor, Zdzisław Wolski, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Jacek Czerniak czy Rafał Adamczyk – wylicza portal Interia.

Wiele osób zastanawia się nad tym, co się wydarzyło i jak mogło do tego dojść. Znam przynajmniej kilkanaście takich osób. Pamiętamy słowa o tym, że lewica wygrywa, kiedy jest zjednoczona. Ktoś dopuścił do tego podziału i bierze za to odpowiedzialność. Potrzeba refleksji kierownictwa – stwierdza jeden z informatorów.

Jak widać, dni Nowej Lewicy mogą być już policzone.

Źródło: Interia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie