Polityka i Społeczeństwo

Celna riposta Trzaskowskiego w stronę lewicowych krytyków. Wytknął im istotną rzecz

Prezydent Trzaskowski

Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” opowiada o młodzieży na Campusie. Mocną ripostę skierował do krytyków z Lewicy.

W piątek w Olsztynie rozpoczął się pięciodniowy Campus Polska Przyszłości. W ponad 100 panelach i warsztatach udział weźmie około tysiąca młodych ludzi, polityków, działaczy i naukowców. Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” opowiada o młodzieży, która przybyła na Mazury. Lewica krytykuje całe przedsięwzięcie i nadziała się na mocną ripostę ze strony prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski w rozmowie podkreśla, że nowoczesne europejskie partie polityczne obudowują się różnego rodzaju fundacjami, klubami dyskusyjnymi czy think tankami. W ten sposób zagospodarowują energię ludzi, którzy chcą uczestniczyć w życiu politycznym, ale nie mają zamiaru zapisywać do partii.

Były kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich charakteryzuje poglądy młodzieży uczestniczącej w Campusie. – (…) wygląda na to, że większość młodzieży zgromadzonej na Campusie ma poglądy dużo bardziej nowoczesne i progresywne niż przeciętny członek Platformy Obywatelskiej. Ale dla wszystkich znajdziemy propozycję zaangażowania w życie społeczne – choćby przy nadzorowaniu uczciwego przebiegu kolejnych wyborów w komisjach. Campus to także pewnego rodzaju kierunkowskaz dla koleżanek i kolegów, aby wczuli się w puls młodego pokolenia – mówi “Rzeczpospolitej.

Campus Polska Przyszłości jest przedmiotem krytyki ze strony Lewicy w mediach społecznościowych. W ich ocenie jest za bardzo liberalny. Rafał Trzaskowski jednym cięciem miecza ścina te zarzuty. – Jeśli lewica próbuje postponować Campus, to postponuje młodych ludzi. To młodzi ludzie, a nie my czy goście, nadają ton debacie na Campusie – ripostuje.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie