Polityka i Społeczeństwo

Celem protestów dot. aborcji mógł być zamach stanu? Kuriozalny wniosek sędziego Trybunału Konstytucyjnego do Ziobry

Protesty dot. prawa do aborcji miały być inspirowane przez zagranicę? Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu (TK) zwrócił się do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o zbadanie tej sprawy. Informację podał poniedziałkowy “Nasz Dziennik”.

Ziobro przyjrzy się protestom

Wiceprzewodniczący TK, sędzia Piotr Ł. Andrzejewski, chce sprawdzić, czy “lewicowe protesty w Polsce są inspirowane przez zagranicę”. Zwrócił się w tej sprawie do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Jak sam twierdzi potwierdzeniem tej tezy jest “wiele budzących wątpliwości posunięć organizatorów protestu w imię zalegalizowania nieograniczonej aborcji”.

Zamach stanu

To nie koniec rozważań prawnika. Ponoć w swoim wniosku zwraca on uwagę na to, że celem protestu mógł być zamach stanu “za pośrednictwem wywołania stanu powszechnego zagrożenia zdrowia, życia i mienia obywateli w eskalowaniu pandemii koronawirusa Covid-19”.

Dodał, że wnosi (…) “o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w przedmiocie prawdopodobieństwa zorganizowania na terytorium państwa polskiego struktur przestępczości zorganizowanej”.

Jak podaje “Nasz Dziennik”, Prokuratura Krajowa poinformowała, że na razie nie będzie komentować sprawy.

Teoria spiskowa?

Czy pomysł sędziego można traktować poważnie? Z jednej strony jednym z elementów wojny hybrydowej jest wzniecanie niepokojów i zwiększanie antagonizmów w danym kraju, ale jednocześnie warto pamiętać, że protesty wywołał wyrok samego TK. Ten ostatni zapadł zapewne nieprzypadkowo w takim a nie innym terminie. Niektórzy sugerują, że za decyzją stał Jarosław Kaczyński. Czy więc służby zajmą się prezesem?

Źródło: “Nasz Dziennik”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie