Polityka i Społeczeństwo

Były senator klubu PiS nie szczędzi ostrych słów Morawieckiemu. “Zaliczył straszne wpadki”

fot. KPRM

Jan Maria Jackowski, były senator klubu PiS, po raz kolejny krytycznie wypowiada się na temat działań rządu. – Premier Morawiecki zaliczył straszne wpadki – przyznaje senator niezależny.

Jan Maria Jackowski został wyrzucony z klubu PiS na początku tego roku. Senator podpadł partii rządzącej wypowiedziami, które nie zawsze szły w parze z przekazem Nowogrodzkiej. Teraz Jackowski nie gryzie się w język i często krytykuje postawę obozu władzy. Tym razem skrytykował PiS i Mateusza Morawieckiego na łamach „Rzeczpospolitej”.

Jackowski wskazuje, że najbliższe wybory parlamentarne będą „najważniejszymi” w karierze Jarosława Kaczyńskiego.

Jeżeli PiS zostanie odsunięty od władzy, to najprawdopodobniej rozpocznie się rozpad PiS. Ta partia jest już typową partią władzy i jeżeli ją straci, to znaczne segmenty tego ugrupowania zaczną odpadać i wykruszać się – sugeruje senator. Jak zauważa, partia potrzebuje wewnętrznego uspokojenia, bo PiS walczy o to, „żeby nie dopuścić do władzy kogoś, kto może skutecznie przeprowadzić proces rozliczania ośmiu lat ich rządów”.

Widać, że w PiS następuje konsolidacja wobec celu nadrzędnego, czyli walki o to, żeby nie oddać władzy – przyznaje senator.

Jackowski nie szczędził krytycznych słów Mateuszowi Morawieckiemu.

Premier Morawiecki zaliczył straszne wpadki, jak Polski Ład, problemy z KPO, naiwność i działanie na szkodę państwa polskiego w polityce europejskiej. To są bardzo poważne zarzuty wobec premiera – ocenia senator. Jego zdaniem Morawiecki zachował stanowisko tylko dzięki wewnętrznej sytuacji i relacji z Kaczyńskim. Na pytanie, czy możliwe jest postawienie Morawieckiego przed Trybunałem Stanu senator odparł, że „skuteczne skazanie jest bardzo skomplikowaną i długą procedurą”.

Przypuszczam, że rozliczenia z poprzednią władzą będą miały raczej charakter normalnych postępowań – zasugerował Jackowski.

Senatora zapytano też o jego plany na najbliższe wybory. Czy po tym, jak rozeszły się jego drogi z klubem PiS możliwy jest jego start z list Paktu Senackiego, czyli wspólnej listy partii opozycyjnych.

– Zamierzam kandydować z własnego komitetu, ale sytuacja może się zmienić – odpowiedział Jan Maria Jackowski.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie