Polityka i Społeczeństwo

Były poseł PO zostanie prezydentem Nigerii? Sensacyjne wieści z Afryki!

Shutterstock

Polski poseł prezydentem Nigerii? Brzmi absurdalnie, ale taki scenariusz może się ziścić. Wszystko za sprawą Johna Godsona, który ogłosił start w nigeryjskich wyborach w 2023 roku.

John Godson był posłem na Sejm VI i VII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. Do parlamentu trafił w 2010 roku, gdy objął mandat Hanny Zdanowskiej po wygranej przez nią wyborów prezydenckich w Łodzi.

W kolejnych wyborach Godson uzyskał reelekcję. W 2013 odszedł z PO, a wkrótce potem został wiceprezesem założonej wówczas Polski Razem. Z jej list startował w wyborach do Europarlamentu, ale partia nie przekroczyła progu wyborczego. Potem przyszedł czas na nieudane wybory do Sejmu z list PSL, po czym Godson porzucił polską politykę i skupił się na pracy w Nigerii. Teraz może zapisać nową kartę w politycznym życiorysie.

Właśnie poinformowałem, że będę kandydować na urząd Prezydenta Nigerii w powszechnych wyborach 2023 – napisał Godnson na swoim profilu na Twitterze. Na tę wieść zareagowali m.in. Janusz Piechociński i Andrzej Halicki.

John, proszę o nadesłanie materiałów promocyjnych i bierzemy się do roboty – napisał były szef PSL. Halicki życzył koledze z ław sejmowych powodzenia.

Obecnie prezydentem Nigerii jest 78-letni generał Muhammadu Buhari, który swój urząd sprawuje już drugą kadencję – wygrał wybory w 2015 i 2019 roku. Buhari stał na czele państwa także w latach 1983-85, gdy w wyniku zamachu stanu usunięto prezydenta Shehu Shagariego. W sierpniu 1985 roku sam został obalony przez wojsko.

 

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie