Po godzinach

Były kandydat na prezydenta obala teorię ewolucji. Twitter odpowiedział zabawną akcją internautów

Po tym jak do sieci trafił ponaddwugodzinny materiał ze spotkania Mariana Kowalskiego ze swoimi zwolennikami w Ottawie, Internet nie milknie od komentarzy. Podczas spotkania były lider Ruchu Narodowego i kandydat na prezydenta w osobliwy sposób negował teorię ewolucji. Korzystając z wywołanego przez siebie szumu rozpoczął, skierowaną prawdopodobnie do osób wierzących akcję #niepochodzęodmałpy.

https://twitter.com/idzpodpradpl/status/926542079441940480

W swojej przemowie, niczym tytan intelektu, krok po kroku obalał teorię ewolucji, na początku stwierdzając, że “wprawdzie można wylecieć z uniwersytetu podważając tę teorię, ale to cały czas nazywa się teoria”. Wg Mariana człowiek w toku ewolicji miałby wykształcić dwie wątroby, skoro spadającej pokilkakroć jaszczurce wyrosły skrzydła. “Na [jego] zdrowy, a przynajmniej chłopski rozum” dziwne jest, że wyginąć musiały najdoskonalsze zwierzęta, jakimi były dinozaury, a starsze “niepotrzebne, małe i brzydkie” stonogi przetrwały. Dowiedzieliśmy się, że “na niektórych odcinkach” jesteśmy genetycznie bardziej podobni do świni niż do małpy.

Wszystkie te ciężkie argumenty wytoczono przeciwko “szantażowi ze strony lewackiej ideologii, że pochodzimy od małpy”. Co najgorsze, apel Kowalskiego spotkał się z licznym poparciem. Chyba sam, na “chłopski rozum” oprę się lewackiemu szantażowi – w obliczu tak kuriozalnych odpowiedzi, jak poniżej przedstawione, zaczynam się zastanawiać, czyżby polski użytkownik Twittera nie pochodził od znacznie prostszego organizmu.

https://twitter.com/EunikaChojecka/status/926424704595918848

W ulubionej telewizji internetowej Mariana Kowalskiego “Idź pod prąd” “polityk” posunął się o krok dalej. Powiedział: “Bo jeżeli z bytów takich mniej doskonałych powstają bardziej doskonałe, to dlaczego z małp powstały osoby o poglądach lewicowych?”. Sam materiał, w którym padło przytoczone zdanie, przybrał bardzo groteskowy wydźwięk. Dziennikarka Kornelia Chojecka uznała ironiczne komentarze internautów za pochwałę odwagi idącego pod prąd Kowalskiego.

Na szczęście nie każdy połknął antyeowlucyjny haczyk.

https://twitter.com/_t_b_a/status/926508298093907968

Małpy pewnie odetchnęłyby z ulgą wiedząc, że nie mają wspólnych przodków z Marianem Kowalskim, czyt. wzorcowym przedstawicielem gatunku z rodzaju Homo. Niestety powszechnie popierana przez inteligentne jednostki teoria potwierdza wspólne pochodzenie. Na domiar złego, jeśli komuś taki argument byłby do czegoś potrzebny, Kościół już od dawna nie przeczy wynikom dociekań naukowców.

fot. AKKHARAT JARUSILAWONG

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie