Polityka

Były agent CBA uderza w samo serce służb specjalnych. Dziś wybuchnie bomba, która wstrząśnie obozem rządzącym?

Fot. Flickr

Agent Tomek był kilkanaście lat temu bohaterem z pierwszych stron gazet. Stał się najbardziej znanym pracownikiem CBA. Teraz ponownie staje się postacią medialną i atakuje „dobrą zmianę”.

Przyznaje, że lata temu miał znaleźć dowody na to, że Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy są nieuczciwi. Chodziło o słynną sprawę dot. tzw. willi Kwiaśniewskich. Twierdzi, że jego szefowie z CBA Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik naciskali na niego, by znalazł fakty obciążające parę prezydencką.

O tym wszystkim mają nam opowiedzieć reporterzy programu “Superwizjer”. Bohaterem ich nowego reportażu jest Tomasz Kaczmarek (czyli właśnie słynny agent Tomek).

Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych – powiedział Kaczmarek.

Jasne sygnały

Kamiński i Wąsik ponoć mieli dawać mu “jasne sygnały”, że jego notatki mają wskazywać na nieuczciwość Kwaśniewskich. Tym samym służby nie działałyby tak, jakby były narzędziem w rękach polityków, a nie służbami, które działają dla dobra kraju.

Więcej informacji mamy jednak poznać dopiero dziś o godz. 20 w reportażu “Spowiedź agenta Tomka” Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego, który będzie można zobaczyć w “Superwizjerze” na antenie TVN24.

https://twitter.com/SUPERWIZJER_TVN/status/1220677063574769669

Przygody agenta Tomka

Reportaż “Superwizjera” opowiada o zaangażowaniu słynnego agenta Tomka w śledztwo dotyczące willi, która ponoć należała do Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żony. Sprawa wystartowała jeszcze w 2007 roku. Chodziło w niej o sprawdzenie tego, czy willa w Kazimierzu Dolnym została nabyta na podstawioną osobę, a jej faktycznymi właścicielami byli Kwaśniewscy. Aby to udowodnić, CBA przeprowadziła prowokację. W 2009 roku agent Tomek podszywał się pod kupca zainteresowanego nabyciem nieruchomości. Ostatecznie niczego nie dowiedziono. W 2010 roku śledztwo zostało umorzone. W 2016 roku ponownie je wznowiono. Nadal bez sukcesów.

Sprawa tak “willi Kwaśniewskich” była jednak najdroższą operacją CBA, którym dowodził wówczas Mariusz Kamiński. Dziś jest on ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Z kolei Maciej Wąsik w latach 2006-2009 pełnił funkcję zastępcy szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Obecnie jest sekretarzem stanu w MSWiA.

CBA na łańcuchu władzy

Jeśli słowa agenta Tomka są prawdziwe, pokazałoby to, że polskie służby nie działają, jak powinny. Są raczej narzędziem w rękach polityków. Jaka jest prawda? Możliwe, że więcej światła na całość rzuci dzisiejszy reportaż.

Źródło: Twitter

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie