Po godzinach

Była sobie rządowa strona… Teraz zniknęła, bo promowała największy blamaż Morawieckiego

Z sieci nagle zniknęła rządowa strona akcji “Liczy się Polska”, która promowała sukces negocjacyjny premiera i “770 mld zł dla Polski” z unijnego budżetu (była dostępna na liczysiepolska.gov.pl).

Liczy się Polska!

Wspomniana kampania “Liczy się Polska” wystartowała w kwietniu 2021 r. Promowała de facto premiera Morawieckiego i przekazywała, że dzięki niemu otrzymamy 770 mld złotych z Unii Europejskiej.

Czy stać nas na to, żeby stracić 770 mld złotych?

Odpowiedź jest oczywista. Ponad podziałami, LICZY SIĘ POLSKA” – przekazywali twórcy kampanii.

Problem w tym, że dziś wchodząc na liczysiepolska.gov.pl zostajemy przekierowani na www.6lat.gov.pl, czyli na mało wartościową stronę podsumowującą 6 lat rządów PiS.

Co oczywiste, z polskich ulic zniknęły też reklamy na billboardach i w mediach. Wiadomo, że łącznie na wszystko wydano ponad 10 mln zł. To środki z Kancelarii Premiera (6,5 mln zł brutto), Ministerstwa Funduszy (ok. 1,2 mln zł brutto) oraz Banku Gospodarstwa Krajowego (2,5 mln zł netto).

Pewną lekkomyślnością było to, że promowano środki, których faktycznie jeszcze wtedy nie posiadaliśmy.

UE blokuje dostęp do pieniędzy

Ostatecznie, jak wiemy, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła w październiku ubiegłego roku, że nasz kraj dostanie pieniądze, ale pod pewnymi warunkami (likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, zmiany w systemie dyscyplinarnym wobec sędziów, zapoczątkowanie procesu przywracania sędziów odsuniętych od orzekania m.in. za stosowanie prawa unijnego).

Rząd PiS nie spełnił próśb UE, więc środki z Funduszu Odbudowy nie trafiły do Polski. Ponoć Nowogrodzka liczy na to, że Bruksela jednak się ugnie.

Źródła WP w Komisji Europejskiej twierdzą jednak, że “bez realizacji postawionych warunków, osiągnięcie porozumienia z Polską nie będzie możliwe”. – Negocjacje toczą się cały czas, na razie trudno mówić o postępach – powiedziano portalowi. Bruksela czeka na jakiekolwiek działania polskiego rządu w sprawie przywrócenia praworządności. Bez tego o miliardach euro możemy chyba zapomnieć.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie