Burza na prawyborach Nowej Nadziei! Doszło do awantury i oskarżeń. „Tu się popełnia przestępstwo!”

Cyrk i skandal podczas prawyborów w partii Nowa Nadzieja w Legnicy! Doszło do awantury i oskarżeń o fałszerstwa. – Tu się popełnia przestępstwo! – krzyczano na sali.

Nieudane prawybory

Nowa Nadzieja – czyli dawny KORWiN, część Konfederacji – przeprowadziła prawybory o pierwsze miejsce na legnickiej liście w wyborach parlamentarnych. O to zaszczytne miejsce rywalizowali Robert Grzechnik, Dariusz Szumiło i Robert Iwaszkiewicz.

Otwieramy się na wszystkich, którzy podzielają nasze wartości. Przedsiębiorca, rolnik, pracownik na etacie, lokalny lider, osoba, chcąca zmian to wydarzenie jest dla Was! – zachęcała partia. – Musimy być lepiej zorganizowani niż nasi przeciwnicy, dlatego nie czekaj, nie obserwuj, tylko działaj już dziś – nie bądź bierny, zapisz się na prawybory i wybierz najlepszego kandydata na posła w swoim okręgu! – apelowała Nowa Nadzieja.

I coś z tą organizacją nie wyszło, bo legnickie prawybory zakończyły się grubą awanturą. Komisja prawyborcza ogłosiła, że zwycięzcą jest Iwaszkiewicz, a pokonał Szumiłę tylko jednym głosem. No i się zaczęło! Doszło do oskarżeń o fałszerstwa.

Skandal i oskarżenia

Panowie, tu się popełnia przestępstwo, jesteście podejrzani o popełnienie przestępstwa – krzyczano z sali. – Jeżeli zablokujecie tę urnę, to dokonujecie fałszerstwa wyborczego! – słyszymy na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych jednego z działaczy partii.

Komisja pracowała tak, że zbierała „dychy” i każda „dycha” była przeliczona. A na koniec suma tych „dziesięciu” była skierowana do pana Henryka, który te „dychy” sam przeliczał i zapisywał na karteczce, i nie było weryfikacji – tłumaczył zasady liczenia głosów obserwator.

Jak informuje na Twitterze Dariusz Szumiło, interweniował prezes partii Sławomir Mentzen, który miał wezwać komisję do powtórnego przeliczenia głosów w Legnicy. Ostatecznie do tego nie doszło.

Niestety przez półtorej godziny karty nie wróciły do lokalu, a komisja nie potrafiła udzielić nam informacji gdzie one się znajdują. W związku z tym zarząd partii podjął decyzję o unieważnieniu wyborów – przekazał Szumiło. Sprawą ma zająć się sąd partyjny. Nowa Nadzieja nie ma więc na razie lidera na legnickiej liście. Kto nim będzie – dowiemy się wkrótce.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *