Polityka i Społeczeństwo

Bunt w szeregach PiS! Senator nie poprze Funduszu Odbudowy, ten argument przeważył

Do buntów senatora PiS Jana Marii Jackowskiego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Senator wpina sobie kolejny opornik w klapę marynarki.

List buntów i słów krytyki kierowanych przez senatora Jana Marię Jackowskiego w stronę Prawa i Sprawiedliwości jest długa. Senator PiS, chociaż nie należy do partii, to lubi podkreślać przywiązanie do jej programu. Zrobił to kolejny raz w rozmowie z Onet.pl, komentując wtorkowe głosowanie w sprawie Funduszu Odbudowy.

Na początku skrytykował sejmowe posiedzenie nawiązując do historii. – Uważam, że to, co zrobiono w Sejmie, trochę przypominało Sejm niemy z 1 lutego 1717 r. Był to jednodniowy Sejm, kiedy posłów nie dopuszczono do głosów – powiedział. Dodał, że nad tak ważną ustawą powinna się odbyć merytoryczna dyskusja.

Jan Maria Jackowski podkreślił, że nie poparł wniosku grupy senatorów, domagających się przeprowadzenia ratyfikacji na najbliższym posiedzeniu Senatu. – Uważam, że ta sprawa powinna być przedmiotem wnikliwej analizy. (…) Te pieniądze są potrzebne Polsce, ale trzeba zapoznać się ze szczegółami tej ratyfikacji – tłumaczył.

Senator skrytykował także Prawo i Sprawiedliwość za odejście od swojego programu wyborczego.

– Uważam, że PiS odeszło od swojego programu, ponieważ mieliśmy w nim zapisane, że opowiadamy się za koncepcją Europy ojczyzn i jesteśmy przeciwni federalizacji. Przyjmując ten mechanizm, de facto mamy krok milowy na tej drodze (…). Nie przypominam sobie, żeby PiS zmieniło program w tym zakresie – zaznaczył i zadeklarował, że nie poprze tego planu.

Źródło: Onet.pl

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie