Polityka i Społeczeństwo

Bunt w klubie PiS! Sprawa pandemii doprowadzi do upadku rządu?

Ośmiu polityków klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości tupie nogami i się buntuje przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Na biurko premiera Mateusza Morawieckiego wpłynęło buntownicze pismo podpisane przez ośmiu polityków klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Według ustaleń Interia.pl, pismo skierowane jest bezpośrednio do szefa rządu i dotyczy zniesienia covidowych restrykcji. Sprawa dotyczy Rozporządzenia Rady Ministrów z 6 maja 2021 r.

Według parlamentarzystów dokument “zawiera szereg przepisów istotnie ograniczających możliwość wykonywania działalności gospodarczej związanej z obsługą klientów, m.in. prowadzenia restauracji, hoteli czy dyskotek”.

Sygnatariuszom nie podoba się także możliwość weryfikacji paszportów covidowych.

W obecnym stanie prawnym nie ma przepisów, przyznających przedsiębiorcom prawo do żądania od ich klientów okazania dokumentu potwierdzającego zaszczepienie – piszą w piśmie. Według posłów PiS właściciele firm mają obowiązek przestrzegania restrykcyjnych ograniczeń, zaś brak im narzędzi umożliwiających realizację tych obowiązków.

Pismo zostało podpisane przez m.in. Annę Marię Siarkowską, Sławomira Zawiślaka, Marię Kurowską, Janusza Kowalskiego, Terese Hałas i Mariusza Kałużnego. Jak pisze Interia.pl, dwóch nazwisk nie udało się ustalić. Nieoficjalnie te osoby nie chcą się na razie ujawniać, żeby sobie nie robić politycznych kłopotów.

Wiele osób w klubie myśli podobnie jak my, tylko nie chcą się ujawniać. Natomiast jest ich dosyć dużo i to wiemy. Cieszę się, że 3 na 8 nazwisk to Solidarna Polska. Zawsze byliśmy odważni, walczyliśmy o prawa człowieka – mówi w rozmowie z portalem Maria Kurowska.

Źródło: Interia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie