Polityka i Społeczeństwo

Budka goni Hołownię! Zaskakująca zmiana na czwartym miejscu! [SONDAŻ]

PO
Flickr.com/PO

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu to zarazem dobre wieści dla KO. I to mimo faktu, że PiS nadal jest liderem takich badań.

KO rośnie w siłę

PiS cieszy się poparciem 33,5 proc. wyborców. 31 maja chęć na tę partię deklarowało jednak 34,9 proc.

Co ciekawe, spory spadek poparcia zaliczyła z kolei Polska 2050. Na partię Szymona Hołowni chce dziś głosować tylko 17,9 proc. ankietowanych. Miesiąc temu ugrupowanie mogło pochwalić się wynikiem o 2,4 punkty proc. wyższym.

Polska 2o50 jest ścigana przez Koalicję Obywatelską. Obecnie chce na nią głosować 16,1 proc. ankietowanych. To wzrost o 2 punkty proc.

Na kolejnym miejscu znalazła się Konfederacja. Obecnie mogłaby liczyć na poparcie rzędu aż 9,3 proc.

Na kolejnym miejscu znalazła się Lewica z wynikiem 8,3 proc. badanych (spadek poparcia o 0,1 punktu proc.). W Sejmie pojawiliby się jeszcze posłowie PSL-Koalicji Polskiej. Ugrupowanie balansuje jednak na progu wyborczym z wynikiem 5,4 proc. wyborców (wzrost o 0,4 punktu proc.).

Martwi coś innego. Swój udział w wyborach zadeklarowało zaledwie 44,2 proc. potencjalnych wyborców (w tym 30,3 proc. było pewnych, że udałoby się do urn wyborczych, a 13,9 proc. odpowiedziało, że “raczej” odwiedziłoby lokale wyborcze). W wyborach nie chce z kolei uczestniczyć aż 51,7 proc. ankietowanych. W tym 28,7 wskazało na odpowiedź “raczej nie” a “zdecydowanie nie” 23 proc. respondentów. Jednocześnie 4,1 proc. pytanych nie wie, czy zdecydowaliby się na wzięcie udziału w głosowaniu.

Źródło: Onet

Sondaż dla Onetu przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS 31 maja. Badanie zrealizowano metodą telefoniczną, a także za pomocą standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na próbie 1100 osób.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie