Po godzinach

Brytyjski dziennikarz ironizuje o przeprowadzce do Polski. Prawicowe media wzięły to na poważnie i z zachwytem cytują prześmiewczy artykuł

screen/ YouTube/ BBC Brit Polska

Jeremy Clarkson w artykule dla “The Times” kpi, że Brytyjczycy w poszukiwaniu “lepszego życia” mogliby wyemigrować do Polski.  TVP i inne media związane z naszą władzą uznały to za pochwałę naszego kraju.

Clarkson pisze o Polsce

– Siedzimy i marudzimy, że wszyscy kierowcy ciężarówek i budowniczy wrócili do Polski. Jeśli tego właśnie chcemy – dobrze zbudowanych domów i regularnych dostaw papieru toaletowego – dlaczego i my nie przeprowadzimy się do Warszawy? – napisał popularny dziennikarz. Dalej opisał swoje problemy z… rurami w domu. – Tego w Polsce nie ma – dodał prześmiewczo, sugerując, że wszyscy polscy hydraulicy, którzy pracowali na emigracji na Wyspach, wrócili już do domu.

Ponoć był też kiedyś gościem w naszym kraju. – Kiedyś, nadając sprzed ich stadionu narodowego, powiedziałem do nich: skoro tylu was tu jest, to kto naprawia rury w Londynie? Wybuchnęli śmiechem – napisał. Dodał, że Polacy lubią żarty, “szczególnie te o Niemcach”. Autor zwraca też uwagę, że Polska jest tanim krajem – dania w restauracjach są „po cztery pensy” a domy kosztują „sześć pensów” (przy funtach nawet obecna inflacja nie jest straszna!). Mamy też wątki migracyjne (Polska spodoba się, bo nie jest “pożądaną destynacją dla osób z Syrii czy Somalii).

TVP o tekście Clarksona

TVP Info postanowiło zwrócić uwagę na ten lekko kpiący z nas artykuł. Wzięto go jednak na poważnie. W tekście “Clarkson: Polska to miejsce, gdzie wszyscy bylibyśmy szczęśliwi” portal sugeruje, że znany dziennikarz naprawdę chce zamieszkać nad Wisłą. Tekst Clarksona spodobał się też Jackowi Karnowskiemu.

Jeremy Clarkson wskazuje na Polskę: Przeprowadźmy się tam. To miejsce, gdzie wszyscy bylibyśmy szczęśliwi https://t.co/kr6jiCuCjO

— Jacek Karnowski (@JacekKarnowski) October 17, 2021


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie