Polityka i Społeczeństwo

Brudziński znowu bredzi. Zobaczcie, w jak perfidny sposób zaatakował środowisko LGBT

Poważny błąd Joachima Brudzińskiego. Jego skutki mogą być opłakane
Fot Flickr

– Módlcie się, aby waszymi występkami zawsze zajmowała się polska policja – napisał na swoim profilu na Twitterze Joachim Brudziński, były minister spraw wewnętrznych i administracji, dziś europoseł PiS. Wywołał tym burzę w social mediach.

Brudziński atakuje LGBT

“Lewactwo zawyło” – to kolejny “złoty” cytat z profilu na Twitterze Joachima Brudzińskiego. Chodzi oczywiście o protest środowisk LGBT, który miał miejsce po piątkowym aresztowaniu transseksualnej aktywistki Margot.

W czasie lewicowych manifestacji policjanci zatrzymali 48 osób. Przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur rozmawiali z 33 osobami – to na skutek interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich. Kilkoro z nich mówiło o brutalności służb, braku dostępu do leków i niemożliwości skontaktowania się z adwokatem.

Powyższe jednak nie zraża Brudzińskiego. – Powtórzę: módlcie się, aby waszymi występkami zawsze zajmowała się polska policja – napisał w social mediach polityk. – Gdyby ktokolwiek z was zechciał powiesić flagę LGBT na meczecie lub synagodze w Paryżu , Brukseli, Londynie, zapewniam was, że szybko zatęsknilibyście za pisowskim reżimem – dodał.

Oburzenie komentatorów i polityków

Na reakcję opozycji nie trzeba było długo czekać.

Jesteś najlepszym dowodem na cyniczne podkręcanie tego konfliktu. Tylko to umiecie, tylko to dobrze wam wychodzi – napisał na swoim Twitterze Sławomir Neuman. Dodał, że to jeden z elementów “ciągłego dzielenia ludzi, napuszczania jednych na drugich, ciągłego szukania jakiegoś wroga“. Doprowadzicie do kolejnej tragedii! – ostrzegał.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk napisała zaś, że “wiceminister Janusz Kowalski sugeruje, że na każdego znajdzie się paragraf. Joachim Brudziński strofuje obywateli, by lepiej się cieszyli, że brutalność polskiej policji jeszcze nie dorównała bojówkom Putina. Cóż. Słaba władza warczy najgłośniej” .

Wpis skomentował też dziennikarz Jacek Nizinkiewicz:

Źródło: Twitter, wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie