Polityka i Społeczeństwo

Brudziński miażdży koalicjantów. Czy po takich słowach w ogóle możliwy jest powrót do rozmów?

Poważny błąd Joachima Brudzińskiego. Jego skutki mogą być opłakane
Fot Flickr

Joachim Brudziński był dziś gościem RMF FM. W czasie wywiadu ostro wypowiedział się nt. koalicjantów PiS – Solidarnej Polski i Porozumienia.

Jak w filmie przyrodniczym

Słuchając dziś Brudzińskiego można było odnieść wrażenie, że wewnątrz koalicji napięcie rosło od dawna. Teraz zaś emocje przebrały i zwłaszcza pisowcy mówią o sojusznikach, co o nich naprawdę myślą. I nie są to opinie pozytywne.

– Nie ma sensu trwać w koalicji, w których koalicjanci głosują przeciw ustawom wniesionym przez partnera dzięki któremu mogą się cieszyć mandatami poselskimi i stanowiskami ministerialnymi. Dostali niewspółmiernie do wkładu, który wnoszą. To bardzo frustrujące dla polityków PiS, którzy przelewali krew i drapali ziemię w 2015, kiedy obserwują niemożliwe wręcz awanse polityków, którzy po raz pierwszy a potem buńczucznie się nadymają jak w filmach przyrodniczych, a potem zapowiadają i straszą wyborami. Jak już tak chcą to się zweryfikują – mówił Joachim Brudziński.

Jak więc widać, w oczach pupila Kaczyńskiego ludzie Gowina i Ziobry niewiele wnieśli do obozu władzy.

Ziobro out, Ardanowski out

Dalej polityk tłumaczył, że stanowiska zarówno Zbigniewa Ziobry jak i Krzysztofa Ardanowskiego – kolejno ministra sprawiedliwości i rolnictwa – mogą wkrótce zostać obsadzone przez innych polityków. Ten pierwszy stanął bowiem na czele buntu przeciw PiS-owi. Z kolei “Ardanowski podjął bardzo świadomą decyzję” głosując przeciwko “piątce dla zwierząt”. O jego losie w rządzie ma zdaniem Brudzińskiego zadecydować premier.

Czy usunięcie z rady ministrów Ziobry oznacza nowe wybory?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie