Polityka i Społeczeństwo

Brudziński dał popis w TVP. W stronę opozycji poleciały takie słowa, że na pewno spodobałyby się Obajtkowi

Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. Gigantyczna wpadka ministra Brudzińskiego
Fot. Flickr/MSWiA

„Chamska hołota”, palec Lichockiej… Jeśli chodzi o poziom politycznej dyskusji, PiS od dawna równa w dół. Te tradycje kultywuje Joachim Brudziński, który nazwał opozycję „popaprańcami”.

„Frustraci”, „popaprańcy”… Joachim Brudziński zaliczył bardzo emocjonalny występ w programie „Gość Wiadomości”. Tematem rozmowy była inwestycja w Świnoujściu, budowa tunelu, który wydrąży „potężne wiertło”, jak nazwał maszynę Mateusz Morawiecki. Propagandowy happening z udziałem premiera i Jarosława Kaczyńskiego wywołał sporo głosów krytyki. Władzy zarzucano, że pierwsza bierze się do przecinania wstęg, ale zapomina, że pieniądze na inwestycje pochodzą ze środków unijnych (85 procent) i samorządowych. I owe krytyczne głosy bardzo Brudzińskiego bolą, czego wyraz dał w TVP.

Polityk porównał opozycję do… postaci Judasza, który w scenie tzw. namaszczenia w Betanii fałszywie zarzucał marnotrastwo (J 12, 5) drogocennych olejków.

– Cóż ja poradzę, że zostaliśmy obdarzeni opozycją totalną? Cóż poradzę na to, że dzisiaj politycy opozycji bez żadnego zażenowania wzywają do bojkotu polskich stacji paliwowych i do tankowania na stacjach czy robienia zakupów na stacjach, których właścicielem jest obcy kapitał? – mówił polityk PiS. – Cóż ja poradzę na to, że ci popaprańcy rozdzierają szaty, kiedy polska prasa zostaje odkupiona z rąk niemieckich? No cóż ja poradzę na to, że ich niechęć, nienawiść nawet do obecnie rządzących odbiera im nie tylko rozsądek i zdrowy rozum, ale odbiera im takie elementarne poczucie patriotyzmu? – kontynuował ekspresyjnie. Atakował też rząd PO, zarzucał, że wówczas miliardy złotych płynęły do „kieszeni mafii VAT-owskich”, a inwestycja w Świnoujściu czekała.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie