Gospodarka

Brudna gra Ziobry. Kulisy boju o reformę OFE

Reforma OFE, jak twierdzi Business Insider, “padła ofiarą wojny między otoczeniem Mateusza Morawieckiego a Zbigniewa Ziobry”. Chodzi ponoć o opłatę przekształceniową oraz nacjonalizację części giełdowych spółek, które przeszłyby pod zarządzanie Polskiego Funduszu Rozwoju.

Brudna gra Ziobry

Wspomniany portal twierdzi, że rozmawiał z osobami, które znają kulisy prac nad reformą. Przekonują one, że “Zbigniew Ziobro uprawia w tej kwestii szczególnie brudną grę”, bo wie, że to szansa do zadania kolejnego ciosu premierowi.

Warto zadać pytanie, czy politycy Zjednoczonej Prawicy myślą w ogóle o 15 mln Polaków, którzy w Otwartych Funduszach Emerytalnych mają ok. 150 mld zł oszczędności.

Spór o to, co zrobić z tymi pieniędzmi, trwa i wzbudza skojarzenia z tym, co miało miejsce kilka lat temu. Wtedy PiS atakowało PO, że to – wtedy jako partia rządząca – dokonało tzw. skoku na OFE.

Mówimy stanowcze »nie« dla grabieży pieniędzy z indywidualnych kont Polaków, »nie« dla nacjonalizacji tych pieniędzy i »nie« dla wrzucenia ich do czarnej dziury” – mówił jeszcze w 2013 r. Ziobro. – Jeśli przejmie to ZUS, to te pieniądze trafią do czarnej dziury, a obywatele już nigdy ich nie zobaczą – dodawał.

Co teraz o tego typu reformie myśli minister sprawiedliwości?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie