Polityka i Społeczeństwo

Bronią Kurskiego jak niepodległości. Kto stoi za stowarzyszeniem “Godność”?

Nie wiadomo, kto zagraża Jackowi Kurskiemu, ale prezes TVP postanowił zrobić z siebie ofiarę nagonki. Pomagają mu w tym znajomi z Gdańska. Kabaret to mało. Trudno przypuszczać, że tyle wazeliny wylano w jego sprawie bez jego wiedzy i aprobaty.

Stowarzyszenie “Godność” zrzesza byłych członków “Solidarności”

W przeszłości prezes TVP Jacek Kurski otrzymał od tej organizacji miniaturę pomnika Jana Pawła II i prezydenta Reagana w podziękowaniu za “dostrzeganie spraw i problemów działaczy antykomunistycznej opozycji”. Teraz “Godność” broni Jacka Kurskiego przed “głupcami, zaślepionymi przeciwnikami władzy czy agentami wpływu”. Odlot na całego, ponieważ wychodzi na to, że bronią go przed wszystkimi.

Jackowi Kurskiemu nie zaszkodził ani dawny sprzeciw prezydenta Dudy, ani choćby niedawny paszkwil o Pawle Adamowiczu

Prezydent został ordynarnie oszukany przez prezesa PiS, bo zdymisjonowany Kurski wrócił do TVP jako doradca zarządu, aby chwilę później znowu zostać szefem rządowej telewizji, a paszkwil o Adamowiczu błyskawicznie rozszedł się po kościach. Prezes Kurski jest osobiście chroniony przez prezesa Kaczyńskiego i dzięki temu jest silniejszy niż prezydent i premier razem wzięci. Oświadczenie w jego obronie samo w sobie wydaje się wielkim kuriozum, ale dopiero jego treść dowodzi tego, że “Godność” jest jedynie chwytliwym sloganem.

“Dobre wyczucie dziennikarstwa”

Prezes Jacek Kurski okazał się zdolnym, dynamicznym menedżerem, prowadzącym wielką medialną firmę do sukcesu, w czym pomaga mu także dobre wyczucie dziennikarstwa – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia “Godność”. Sukces firmy polega na tym, że w ciągu pięciu lat otrzyma z budżetu państwa 10 mld zł finansowej kroplówki. Autorzy już po tym akapicie powinni skorzystać z teleporady, ale poszli o wiele dalej.

Wystąpienia prezesa Kurskiego na konferencjach ramówkowych TVP nie umknęły autorom oświadczenia

Wrodzona energia, talent i twórcze doświadczenia prezesa Kurskiego, ujawniające się choćby podczas jego cyklicznych prezentacji nowości programowych, pozwalają stwierdzić, że mamy do czynienia z pełnym pasji medialnym liderem. Ponadto, z człowiekiem ideowym, który dobrze rozumie i w praktyce skutecznie realizuje zadania telewizji publicznej – stwierdzają autorzy laurki. Ciężko skomentować to w cenzuralny sposób.

TVP Kurskiego “dobrze służy demokracji w Polsce”

Przywrócił telewizję publiczną szerszym kręgom społecznym. Dzięki sprawnym i dobrze zorganizowanych kampaniom wyborczym społeczeństwo przekonało się, że telewizja publiczna dobrze służy demokracji w Polsce – piszą o Jacku Kurskim byli działacze antykomunistycznej opozycji. Generałowie Jaruzelski i Kiszczak uśmiechają się znacząco, gdziekolwiek teraz są.

Putin przestraszy się Kurskiego?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie